V miejsce Łukasza Wachowiaka w I Grand Prix Polski Juniorów w ping pongu

Wiesław Zdobylak
Łukasz Wachowiak z LKS Spółdzielca Kobylin zajął V miejsce w rozegranym w dniach 20–22 października w Brzegu Dolnym (województwo dolnośląskie) I Grand Prix Polski Juniorów w ping pongu. W turnieju wzięło udział aż 271 zawodników, ale to właśnie zawodnikowi z Kobylina mocno dopisywało szczęście.

Pierwszą część turnieju rozgrywano systemem w grupach, a kolejną systemem pucharowym. Z turnieju grupowego Łukasz awansował do kolejnej fazy bez większych problemów wygrywając wszystkie mecze 3:0. Kolejnym etapem rozgrywek był turniej pucharowy, w którym znalazło się 32 najlepszych zawodników kraju.
W turnieju pucharowym Kobylinianin rozegrał kolejne pojedynki:
w 1/16 – pokonał Patryka Bieleckiego z KS Niedrzwica Duża (4:0);

w 1/8 – pokonał Szymona Kolasę z KS Gorce Nowy Targ (4:2);
w 1/4 – doznał porażki z Kacprem Petasiem z MLKS Ostródzianka Ostróda (3:4);
a następnie zwyciężył w meczu o VII miejsce Macieja Kubika z Olimpii Unia Grudziądz (3:1) oraz w meczu o V miejsce pokonał Kamila Dziadka z Olimpii Unia Grudziądz (3:2).
Obecnie Łukasz Wachowiak jest drużynowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów, brązowym medalistą w Grze Deblowej Juniorów oraz zawodnikiem grającym na pierwszym stole w I lidze w ZKS Drzonków.