TANIEC: Poznajcie Laurę Lewandowską - wicemistrzynię świata 2019 [ZDJĘCIA]

arch. I. Lewandowska
Laura Lewandowska z Krotoszyna ma 14 lat i w tańcu już wielkie osiągnięcia. Nie tak dawno w Rawie Mazowieckiej wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata w kategorii solo junior. Zawody odbywały się w hotelu Ossa i były to najważniejsze zawody sezonu 2019. Głównym organizatorem Mistrzostw Świata był nasz kraj.

Laura Lewandowska urodziła się w Krotoszynie w 2005 roku. To uczennica Szkoły Podstawowej nr 1, która obecnie mieszka razem z rodzicami we Wrocławiu. Jest w ósmej klasie i przed nią pierwszy ważny egzamin. W 2014 roku zaczęła uczęszczać na zajęcia taneczne w Ostrowie Wlkp.  do szkoły baletowej "Gwiazda".

Od  2016 roku Laura zaczęła zajęcia w szkole tańca "Jast" we Wrocławiu pod czujnym okiem trenerów: Aleksandry Markiewicz, Bogusława Zasady, Pauliny Zasady i Zbigniewa Zasady. Obecnie ma klasę taneczna „A" w stylu JAZZ i „A" w stylu MODERN.

Na pierwsze sukcesy Laury nie trzeba było długo czekać. Już w 2017 roku zdobyła 3. miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii Solo Junior (12-15 lat). - To jej pierwszy start w tak poważnym turnieju i od razu stanęła na podium. Nikomu nie znana do tej pory dziewczynka pokonała ok. 115 startujących dziewczyn z całej Polski - mówi dumna mama Iwona. Ten sukces zaprocentował i na Mistrzostwach Europy Laura zajęła 7. miejsce. W stylu modern z kolei na Mistrzostwach Polski Laura otarła się o podium zajmując 4. miejsce. W stylu show dance też mega. Kolejno zdobyła: 1. miejsce na Mistrzostwach Polski, 8. miejsce na Mistrzostwach Europy i 7. miejsce na Mistrzostwach Świata.

Kolejny rok równie udany i ciągłe szlifowanie formy tanecznej. W jazz była trzecia w kraju i już czwarta w świecie. W stylu show dance nadal pierwsza w kraju, czwarta w Europie i dziewiąta na świecie.

Ten rok jest pełen magii i niespodzianek. Laura, dzięki solidnym treningom i ambicji w stylu jazz zdeklasowała rywalki zarówno w kraju jak i Europie zdobywając 1. miejsca. We wspomnianych Mistrzostwach Świata była druga zdobywając tytuł wicemistrzyni. W stylu modern też mocno. Laura zdobyła złoto na Mistrzostwach Polski i czwarte miejsce w Europie.

Co godne podkreślenia Laura bierze udział w zawodach IDO, czyli w największej federacji tanecznej na świecie.
Z Polski zrzeszone w IDO są dwie federacje. Laura należy do Polskiego Związku Tańca. W eliminacjach do Mistrzostw Świata czy Europy startuje w kategorii wiekowej Laury (12-15 lat) średnio 100-120 dziewczyn z całej Polski. Na Mistrzostwa Europy czy świata jadą tylko trzy, które zajmują trzy pierwsze miejsca. Analogiczna sytuacja jest w każdym kraju. Tym bardziej mamy powody do dumy. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne starty.