SZKOŁA, KTÓRA NIE STRAJKUJE: W Smolicach egzaminy ósmoklasisty zdaje 11 osób [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Do egzaminu ósmoklasisty z matematyki we wtorek 16 kwietnia przystąpiło 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Smolicach (gmina Kobylin)
Do egzaminu ósmoklasisty z matematyki we wtorek 16 kwietnia przystąpiło 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Smolicach (gmina Kobylin) Wiesław Zdobylak
We wtorek 16 kwietnia 11 uczniów klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Smolicach przystąpiło do egzaminu pisemnego z matematyki, który trwał 90 minut. W tym czasie, oprócz zdających, w szkole były tylko dzieci z zerówki, które realizowały normalny plan zajęć. Szkoła Podstawowa w Smolicach jako jedyna w powiecie nie przystąpiła do strajku nauczycieli, a jej kadra udzieliła pomocy przy organizacji egzaminów gimnazjalnych kilku innym szkołom z gminy.

Szkoła Podstawowa w Smolicach jako jedyna w powiecie krotoszyńskim nie przystąpiła 8 kwietnia do bezterminowego strajku nauczycieli zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Federację Związków Zawodowych. Szkołę odwiedziliśmy w drugim dniu egzaminów ósmoklasisty, we wtorek 16 kwietnia.
– Nasza szkoła nie strajkowała i nie strajkuje, bo nie spełniliśmy wszystkich procedur i nie przystąpiliśmy do referendum. Zajęcia odbywają się normalnie i bez żadnych opóźnień, realizujemy podstawę programową. Do egzaminu ósmoklasisty przystąpiło 11 uczniów, a komisja składa się 4 osób plus jedna nauczycielka pilnuje porządku na korytarzach. Do jutra, do zakończenia egzaminów, obowiązują dni dyrektorskie, co oznacza, że w szkole przebywają tylko dzieci z zerówki – powiedziała nam dyrektor szkoły Marlena Kamińska, ucząca języka niemieckiego.
Warto podkreślić, że w szkole uczy się na co dzień 107 uczniów i 49 w oddziałach przedszkolnych.
Zapytana o pomoc przy realizacji egzaminów gimnazjalnych dyrektor Kamińska nie zaprzecza, że jej kadra faktycznie wspierała inne szkoły w gminie: – Nasi nauczyciele w ubiegłym tygodniu wspierali Szkołę Branżową w Kobylinie, w której były klasy gimnazjalne, a obecnie udzielają pomocy przy egzaminie ósmoklasisty w szkołach podstawowych w Zalesiu Małym i Kobylinie. Nie udzielaliśmy wsparcia szkołom spoza terenu naszej gminy.
Dyrekcja jest dumna z powodu startu robót przy rozbudowie szkoły o oddziały przedszkolne. Na pierwsze rezultaty prac trzeba poczekać do października. Obecnie robotnicy wyszli ponad fundamenty i zaczynają stawiać pierwsze mury.

Wideo

Dodaj ogłoszenie