Szczepan Zimmermann wicemistrzem kraju w trójboju siłowym do lat 23

Daniel Borski
Zimmermann to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów w kraju
Zimmermann to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów w kraju Daniel Borski
Po zdobyciu złotego medalu wśród seniorów Szczepan Zimmermann został wicemistrzem kraju juniorów do lat 23

Juniorski krajowy czempionat zorganizowano w Warszawie. Na turniej zjechało ponad stu siłaczy z 15 najlepszych klubów w kraju. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych do 18 i do 23 lat.

Wśród najlepiej rokujących mocarzy w Polsce nie zabrakło krotoszynian, którzy bronią barw kościańskiej Kobry-Jass. Powody do radości miał po zawodach srebrny medalista Szczepan Zimmermann. Marcin Kapała zajął czwartą lokatę. Obaj rywalizowali w grupie juniorów starszych.

Zimmermann startował w grupie zawodników, których waga nie przekracza 93 kilogramów. Nasz zawodnik uzyskiwał następujące rezultaty: przysiad - 290 kg, wyciskanie leżąc - 180 kg, martwy ciąg - 285 kg). Łączny wynik 755 kg ulokował Szczepana na bardzo dobrym drugim miejscu. Zwyciężył przedstawiciel Tęczy Społem Kielce Michał Baran, który w trzech konkurencjach udźwignął 820 kg.

- Jechałem do Warszawy z myślą o zdobyciu medalu, ale nie zastanawiałem się nad kolorem "krążka" - powiedział wicemistrz kraju. - Cieszy mnie postawa w martwym ciągu. Osiągnięty wynik to dla mnie rekord życiowy.

Nie do końca z występu usatysfakcjonowany był Kapała, który z łącznym wynikiem 627,5 kg "wylądował" tuż za podium. W najlepszych podejściach w poszczególnych konkurencjach nasz zawodnik notował następujące wyniki: 255, 137,5 oraz 235 kg. W kategorii do 83 kg triumf zanotował rekordzista świata w martwym ciągu Krzysztof Wierzbicki z MOSiR-u Mikołów, który znokautował wszystkich konkurentów podnosząc aż 803 kg.

Szczepan i Marcin przyczynili się również do drużynowego sukcesu Kobry-Jass, która zwyciężyła w klasyfikacji klubowej juniorów.