Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Superakcje w szkołach...

Marcin Szyndrowski
Arch. szkoły
W ostatnim czasie w naszych szkołach działo się wiele ciekawych rzeczy

Zacznijmy od aktywnego Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie. Nie tak dawno uczennice szkoły wraz z nauczycielami języka polskiego: Martą Iberhan i Adamem Chmielarzem uczestniczyli w spotkaniu z profesorem Janem Miodkiem. Nagrywali program słownik [email protected]ńską Szkołę na Błoniu reprezentowały uczennice: Katarzyna Sobańska i Aleksandra Kosmalska, które jeszcze długo będą wspominały ten dzień.
Z kolei Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie wziął niedawno udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu Guinnessa w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja zorganizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy Ratować”. Całe wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 12:00 w sali gimnastycznej. W resuscytacji wzięli udział uczniowie z klas IV, VI i III gimnazjum, nauczyciele wraz z dyrektorem szkoły i zaproszeni goście: strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz wiceburmistrz Krotoszyna, Joanna Trąbka, łącznie 43 osoby.
Aby próba była zaliczona akcja musiała być prowadzona nieprzerwanie przez pół godziny, a każdy z uczestników musiał wykonać na fantomie co najmniej 5 cykli (cykl RKO – 30 ucisków i 2 wdechy ratownicze). – Nasi ucze-stnicy byli wspaniali, mieli świetne tempo. Całe wydarzenie obserwowali uczniowie z innych klas, którzy jednocześnie poszerzali i utrwalali wiedzę na temat resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Warto zaznaczyć, że uczniowie naszej szkoły od lat realizują program edukacyjny podczas, którego systematycznie zdobywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Pamiętajmy, że podjęcie akcji ratowniczej może poszkodowanej osobie uratować życie – podsumowały akcję organizatorki: Jolanta Kulińska i Violetta Morawska.
Z kolei delegacja Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie na czele z dyrektor Lidią Nadstawską-Zybałą odebrała w Siedlcach Medal Polskiej Niezapominajki. Medal nadawany jest od 2003 roku, z inspiracji programu Polskiej Niezapominajki stworzonego przez śp. redaktora Andrzeja Zalewskiego za działania podejmowane na rzecz ochrony przyrody w Polsce. Dostrzeżenie pracy małej szkoły w Wielkopolsce przez Kapitułę Medalu Polskiej Niezapominajki jest wielkim wyróżnieniem. Nauczyciele, dzieci i rodzice wzięli udział w ceremonii dzięki dofinansowaniu podróży przez burmistrza Krotoszyna – Franciszka Marszałka.
Warto dodać również, że na wniosek burmistrza Krotoszyna, Andrzej Duda – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał Lidii Nadstawskiej-Zybale Brązowy Krzyż Zasługi. Odznaczenie honoruje osiągnięcia w zakresie kierowania szkołą, wysokie wyniki uczniów i budowanie pozytywnego wizerunku.

*****

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto