SULMIERZYCE: Będzie nowy parkiet w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej [ZDJĘCIE]

Wiesław Zdobylak
Obecnie największą troską dyrektor Beaty Koprowskiej
jest zły stan techniczny sali gimnastycznej w kierowanej 
przez nią szkole
Obecnie największą troską dyrektor Beaty Koprowskiej jest zły stan techniczny sali gimnastycznej w kierowanej przez nią szkole Wiesław Zdobylak
Parkiet sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach zostanie wymieniony na nowy w przyszłym roku budżetowym. Szacunkowy koszt inwestycji to 78 tys. zł. Będzie to największa inwestycja szkolna od wielu lat. Oprócz tego w okresie wakacyjnym wymalowane zostaną sale lekcyjne.

Podczas ostatniego posiedzenia połączonych komisji Rady Miejskiej w Sulmierzycach, do którego doszło we wtorek 28 maja radni, wysłuchali krótkiego raportu dyrektor Beaty Koprowskiej na temat aktualnych problemów Szkoły Podstawowej im. S.F. Klonowicza w Sulmierzycach.
Dyrektor Koprowska jednoznacznie stwierdziła, że największym wyzwaniem technicznym i finansowym dla szkoły jest w chwili obecnej wymiana parkietu w sali gimnastycznej tej placówki szkolnej. – Parkiet w naszej sali jest już bardzo zniszczony w wyniku intensywnego użytkowania. Może trzeba zamiast okresowego cyklinowania parkietu zamontować nowe panele sportowe. Mamy bardzo zniszczone legary i część z nich wymaga wymiany. Podłoga się zapada, piszczy i skrzypi. Przypominam, że jednorazowy koszt cyklinowania to 10 tys. zł plus 2 tys. zł na wymalowanie linii. To jest największy wydatek, jaki musi ponieść w najbliższym czasie nasza szkoła – poinformowała radnych dyrektor Koprowska.

To jest zadanie na przyszły rok budżetowy
W trakcie krótkiej dyskusji okazało się, że koszt zamontowania nowej podłogi sportowej szacowany jest na 400 zł za 1 mkw., przy czym producent daje na podłogę 10-letnią gwarancję. Jako że sala gimnastyczna ma 162 mkw. szybko wyliczono, że miasto musi przygotować się na ewentualne wydatkowanie na nową podłogę sportową 78,2 tys. zł brutto, co jest porównywalną kwotą do tej, jaką trzeba by wydać na przestrzeni 10 najbliższych lat na cyklinowanie tradycyjnego parkietu drewnianego.
Początkowo wydawało się, że burmistrz miasta Dariusz Dębicki jest przeciwny wymianie parkietu na nowy. Stwierdził on bowiem, że parkiet w sali gimnastycznej jest parkietem profesjonalnym i o jego stanie mogą wypowiadać się tylko profesjonaliści, którzy powinni wydać stosowną opinię na piśmie . Gdy jednak usłyszał z ust dyrektor szkoły, że stan parkietu oceniali fachowcy, którzy ubolewali również nad stanem legarów, dał się przekonać do nowego zakupu. Podobnego zdania byli radni, którzy zauważyli, że nowy parkiet z gwarancja będzie kosztował tyle samo, jeśli nie mniej niż utrzymywanie podłogi drewnianej wraz z jej okresową konserwacją.
– Myślę, że taki wydatek to zadanie na przyszły rok budżetowy. Dlatego proponuję pani dyrektor, by w tym roku odpuścić sobie konserwację starej podłogi i za rok zrobić kompleksowy remont. Czyli stawiamy na wykładzinę sportową. Taka jest moja propozycja – podsumował dyskusję burmistrz, który w tym względzie uzyskał pełne poparcie Rady Miejskiej.
Dyrektor Koprowska poinformowała również, że w okresie wakacyjnym wymalowane zostaną sale lekcyjne, co ma związek z planowaną na wrzesień wymianą międzynarodową uczniów.

Wideo

Dodaj ogłoszenie