Srebrny medal dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie

Marcin Szyndrowski
Grzegorz Pierzchała
Dokładnie 18 grudnia w hali sportowej ZSP Koźmin Wlkp. - przy licznie zgromadzonej publiczności - odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych - Licealiada.

W zawodach uczestniczyły 4 najlepsze zespoły wyłonione z wcześniejszych eliminacji powiatowych, rejonowych i półfinałowych - LO Turek, 3 LO Gniezno, ZSMS Poznań oraz gospodarz - ZSP Koźmin Wlkp. Imprezę rozpoczęli: Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka, szef Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego - Zdzisław Urbańczyk oraz Sławomir Gruchała - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.

W meczach półfinałowych Poznań pokonał Turek 22 : 7 a gospodarz turnieju wygrał z drużyną z Gniezna 15 : 11. W meczu o 3 miejsce potrzebna była dogrywka, w której Gniezno okazało się lepsze od Turku.

W finale spotkały się drużyny: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Poznań i ZSP Koźmin Wlkp. W pierwszej połowie meczu trwała wyrównana walka lecz w drugiej połowie spotkania górę wzięły większe umiejętności drużyny z Poznania i to one okazały się lepsze wygrywając spotkanie 20 :11. Naszym dziewczynom przypadł srebrny medal.

Najlepszym zespołom nagrody wręczyła dyrektor ZSP Koźmin Wlkp. - Ilona Bałoniak dyrektor GOS Sławomir Gruchała oraz przedstawiciel Starosty Krotoszyńskiego Janusz Baszczyński.

Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszy strzelec: Aleksandra Wypiór LO Turek, najlepsza bramkarka: Eliza Skowron ZSMS Poznań, najlepsza zawodniczka turnieju: Monika Twardowska ZSP Koźmin Wlkp. To bardzo duży sukces naszych dziewcząt i trenera Adama Kuzia.

źródło: TVN24/x-news.pl.