Spotkanie gwiazdkowo-noworoczne Weteranów Pracy w Zdunach [ZDJĘCIA + FILM]

Redakcja
W środę, 8 stycznia w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbyło się spotkanie gwiazdkowo-noworoczne zorganizowane przez Niezależny Krajowy Związek Zawodowy „Solidarność Weteranów Pracy” w Zdunach.

W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz Zdun Tomasz Chudy, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego Miłosz Zwierzyk, przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach Danuta Kułaga, przewodnicząca NKZZ „Solidarność Weteranów Pracy” koła w Baszkowie Leokadia Kocel oraz kustosz Izby Muzealnej w Zdunach Łucja Długiewicz-Paszek.

Spotkanie poprowadziła sekretarz związku Anna Piaseczna. -Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Na co dzień przeżywania radości tych dużych i małych, nawet tych malutkich. Cierpliwości i czasu w realizacji marzeń oraz doświadczania na co dzień życzliwości i serdeczności ludzkiej. Tej zwyczajnej dobroci - mówiła Danuta Kułaga, przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach. -Zdrowia wiadomo, przede wszystkim. Ale, jak ma się te parę krzyżyków na głowie, to wie się, że życie to nie bajka. Skoro życie to nie bajka, to życzyłbym, aby tego darmowego życia zakradło się do naszych domostw. I do tego dołożyłbym szacunek ludzi młodszych, bo tego jest niestety coraz mniej - dodał burmistrz Zdun Tomasz Chudy.

Później skarbnik Jadwiga Walenczak odczytała nazwiska zmarłych członków, a później uczczono ich minutą ciszy. W ciągu ostatniego roku odeszli: przewodniczący Czesław Glinkowski, Zenon Jandrysiewicz, Maciej Ryba, Eugenia Stach, Maria Smulska, Jerzy Wilkowski, Cecylia Jakubiak, Benedykta Karolczak i Jan Antoszek.

Z kolei sprawozdanie za rok 2019 odczytała wiceprzewodnicząca Maria Walenczak. Na początku minionego roku związek liczył 169 członków (9 zmarło, 6 wypisało się, a przyjęto nowych 18 osób), a obecnie liczy 172 osoby. Koło w Baszkowie liczyło 27 członków (zmarł 1 osoba), a obecnie liczy 26 osób. Razem jest zatem 198 osób. -W okresie sprawozdawczym odbyły się cztery zebrania zarządu, w tym jedno poszerzone o grupowych; trzy zebrania ogólne: spotkanie gwiazdkowo-noworoczne, spotkanie z okazji dnia matki, ojca i weterana pracy oraz z okazji dnia seniora. W tym okresie zarząd zajmował się sprawami socjalnymi, społecznymi, rozrywkowymi, turystyczno-krajoznawczymi i pielgrzymkowymi. W minionym roku zarząd zorganizował wigilię dla ludzi samotnych, a udział w niej wzięły 103 osoby. Z kolei dla ludzi chorych i leżących w łóżkach paczek przygotowaliśmy 106 sztuk, które otrzymały osoby zamieszkałe na terenie miasta i gminy Zduny. Zarząd za pośrednictwem grupowych odwiedził chorych wręczając im paczki, dzieląc się z nimi opłatkami i składając życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. W 2019 r. zarząd wydał trzy zaświadczenia na przejazdy kolejowe dla emerytów i rencistów. W minionym roku zarząd zorganizował dwie pielgrzymki: do Częstochowy i Lutogniewa, jedną wycieczkę dla zespołu „Senior” do Marcinowa oraz dziesięciodniowe wczasy do Pobierowa. W minionym roku zarząd zakupił dla zespołu – dla panów garnitury i koszule. Pragniemy podziękować władzom miasta za zrozumienie i przekazanie funduszy na wspaniały cel – mówiła Maria Walenczak. Dodała, iż współpraca z Urzędem Miejskim w Zdunach układa się wspaniale, gdyż gdyby nie ich wsparcie - nie udałoby się zorganizować wspomnianych przedsięwzięć. Wiceprzewodnicząca wspomniała również, że ze związku wywodzi się Zespół i Kapela „Senior”, który dał 24 występy: na zebraniach związkowych, na spotkaniach DPS-ów w Zdunach i w Baszkowie, na „Seniorze z Inicjatywą”, na „Rozśpiewanym Seniorze”, na kolędowaniu z zaprzyjaźnionymi zespołami oraz na dożynkach gminnych i powiatowych, a także podczas wielu mszy św. z różnych okazji. Wiceszefowa związku dodała, że Marianna Borkiewicz, ich członkini skończyła w minionym roku 100 lat, a związek w tym roku będzie obchodził 55-lecie istnienia.

Później odbyło się wspólne kolędowanie, a po nim uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem składając sobie najszczersze życzenia. Był to też idealne czas do integracji i wspólnych rozmów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z LAT POPRZEDNICH:

2016:

Weterani Pracy świętowali

2017:

Seniorzy rozpoczęli nowy rok

2018:

Spotkanie noworoczne zdunowskich seniorów [ZDJĘCIA + FILM]

2019:

Świąteczne spotkanie zdunowskich seniorów [ZDJĘCIA]

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie