SPORT: Zawodami w Trzemesznie klub biegowy KS Krotosz rozpoczął tegoroczny sezon [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Trzemeszno to ośmiotysięczne miasto w powiecie gnieźnieńskim, na pograniczu województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Już po raz siedemnasty odbył się tam Zimowy Bieg Trzech Jezior, w którym wystartowała liczna reprezentacja krotoszyńskiego klubu.

Jak co roku zawody rozgrywane były w malowniczych miejscach Nadleśnictwa Gołąbki. Na start zawodnicy byli przewożeni autokarami z Trzemeszna do lasu w Gołąbkach, gdzie znajdowały się zarówno start, jak i meta biegu. Pomimo niezbyt sprzyjającej, zimowej aury trasa była doskonale przygotowana, co dowodzi ,że organizatorom zależało na bezpieczeństwie oraz dobrej zabawie uczestników.

Zawodnicy KS Krotosz, jak zwykle, doskonale reprezentowali miasto i powiat. Najszybszym biegaczem z naszego klubu był Artur Marek, który uzyskał czas 59:43, co dało mu 39. miejsce open. Minutę później na metę dobiegł Karol Olejniczak, który z czasem 1:00:47 zajął 49.miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi przedstawiciele klubu; Sergiusz Sójka, z czasem 1:01:39 był 61. generalnie i zwyciężył w kategorii M16, 25 sekund po nim do mety dobiegł Kamil Konieczny, który był 63. Jak zwykle dobrze pobiegła Justyna Olejniczak, która linię mety przekroczyła jako 4. kobieta i z czasem 1:02:59 zwyciężyła w kategorii K20. Nie zawiódł także Czesław Sienkiewicz, który stanął na trzecim stopniu podium w kategorii M60, osiągając czas 1:06:21. W tym bardzo silnie obsadzonym biegu klub KS Krotosz zajął 6. miejsce drużynowo. Wśród 737 osób, które ukończyły bieg oprócz wyżej wymienionych krotoszyński klub reprezentowali: Karol Mroczkowski, Tomasz Knapik, Maciej Sobkowiak, Jacek Ratajski, Monika Sobkowiak, Wojciech Drozd, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Bogdan Parysek, Piotr Tyczyński, Joanna Olejniczak, Valery Maćkowiak, Paweł Błażutycz, Arkadiusz Karolczak.

Kolejny sezon biegowy został rozpoczęty w sposób bardzo udany co zapowiada, że rok 2019 będzie pełen wrażeń, których dostarczą nasi zawodnicy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0