SPORT: XVI Ogólnopolski turniej młodzików, kadetów i dzieci w zapasach w Cieszkowie [GALERIA]

W sobotę, 14 września na hali sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej w Cieszkowie odbył się XVI Ogólnopolski turniej młodzików, kadetów i dzieci w zapasach w stylu wolnym.

Do zmagań w Ogólnopolskim turnieju młodzików i młodziczek oraz w Mistrzostwach Dolnego Śląska kadetów przystąpiło wielu zapaśników i zapaśniczek z kilku klubów zapaśniczych Dolnego Śląska i Wielkopolski. Barw powiatu krotoszyńskiego broniły dzielnie kluby LKS Ceramika Krotoszyn i UKS Olimpijczyka Sulmierzyce.

Z klubu LKS Ceramik w młodzikach Oliwier Krystek w kat. 38 kg zajął 3. miejsce. Brązowy medal wywalczył też w kat. 44 kg Hubert Krzyżański. Jakub Kasprzak w kat. 38 kg był dopiero piąty.

Wśród kadetów złoty medal to zasługa dobrze predysponowanego tego dnia Kacpra Nowakowskiego, który w kat. 48 kg zajął 1. miejsce. Brązowe medale dołożyli w kat. 80 kg - Robert Jaśniak i w kat. 110 kg - Jakub Gorzelanny. Piąte lokaty w swoich kategoriach zajęli z kolei: Mikołaj Stefański, Bartosz Kaźmierczak i Damian Rosiewicz. - Najważniejsze zawody nasi zapaśnicy maja za tydzień dlatego tak mało osób startowało w Cieszkowie. Odbędą się one w Żarach i będą to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski region A - mówi Remigiusz Mayer, trener LKS Ceramika Krotoszyn.

Klub UKS Olimpijczyk Sulmierzyce z Cieszkowa wrócił z pięcioma medalami. Złoty medal wywalczył Przemysław Wizner. Srebrny krążek to zasługa Szymona Gibasiewicza. Z brązowymi medalami wrócili z kolei: Nikola Kromarek, Antonina Cierniejewska i Mikołaj Szymański.

- Dziękujemy wszystkim sponsorom za możliwość zorganizowania zawodów. Wszystkim kibicom, którzy dopingowali naszych zawodników, wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za dzielne reprezentowanie swoich barw klubowych oraz przede wszystkim trenerowi UKS Olimpii Cieszków - Leszkowi Wośkowi, bez którego te zawody by się nie odbyły. Dziękujemy i do zobaczenia za rok - informują organizatorzy tegorocznej edycji.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe