SPORT: Trzy złote medale Czesława Roszczaka z Halowych Mistrzostw Polski 2020 [ZDJĘCIA]

W sobotę, 22 lutego w Toruniu odbyły się 29. Halowe Mistrzostwa Polski. Wystartowało 488 zawodników, wśród których znalazł się Czesław Roszczak mieszkaniec Łagiewnik (gm.Kobylin) - zawodnik UKS ”Olimpijczyk” Pogorzela. Roszczak wystartował w trzech konkurencjach w kategorii M75. Starty zakończyły się sukcesem. Zdobył aż trzy złote medale.

Pierwszy medal nasz mistrz z Łagiewnik zdobył w pchnięciu kulą wynikiem 11,56 m, za który otrzymał 1083 punkty. Był to najlepszy wynik ze startujących wielkopolan i został jako pierwszy zaliczony do punktacji drużynowej. Należy dodać, że drugi zawodnik - Tokarski z Warszawy miał wynik o 1 metr gorszy (10,50).

Drugą konkurencją był rzut ciężarkiem o wadze 7,26 kg. Wynik 13,17 metra to również zwycięstwo i złoty medal . Ostatnią konkurencją był trójskok trochę nietypowy jak na miotacza, ale był doskonałym sprawdzianem siły nóg. Wyszło dobrze. Wynik 7,46 metra pozwolił zająć pierwsze miejsce i wygrać z Hubertem Tobiasem z Sopotu, który uzyskał 7,16 metra. Oczywiście był to trzeci złoty medal.

Na koniec okazało się, że uzyskany wynik jest nowym rekordem Halowych Mistrzostw Polski. W punktacji drużynowej Wielkopolska wśród mężczyzn zajęła pierwsze miejsce uzyskując 44 818 punktów przed województwem mazowieckim. Natomiast razem z kobietami Wielkopolska została sklasyfikowana na drugiej pozycji za Mazowszem zdobywając ogółem 55 132 punktów.

- WW ten sam dzień, wieczorem, brałem udział w uroczystej gali 30-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters i tu też niespodzianka. Jako trzeci zawodnik w historii związku zdobyłem 42 medale na Mistrzostwach Świata i Europy i zostałem uhonorowany medalem 30-lecia razem z dziesiątką najlepszych zawodników - podsumowuje udany dzień Czesław Roszczak.