SPORT: Siatkarze krotoszyńskiej siódemki brązowymi medalistami XX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci

arch. UMiG Krotoszyn
Znakomicie spisali się reprezentanci krotoszyńskich szkół w wielkopolskim finale siatkówki chłopców w ramach XX Igrzysk Dzieci 2018/2019, reprezentanci SP 7 Krotoszyn zdobyli brązowy medal, a reprezentacja SP 8 Krotoszyn srebrny, wielkopolski mistrzem zostali siatkarze z Poznania .

Prawo udziału w finale, który już po raz ósmy odbył się w Krotoszynie uzyskało osiem najlepszych zespołów z etapów rejonowych. Areną sportowej rywalizacji był nowoczesny obiekt sportowy szkoły przy Alejach Powstańców Wielkopolskich. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał burmistrz Ryszard Czuszke.

Walka toczyła się nie tylko o medale mistrzostw Wielkopolski, ale także o awans do krajowego finału.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, gdzie systemem „każdy z każdym” wyłoniono zespoły, które w następnym etapie turnieju grały o miejsca. Chłopcy z siódemki znaleźli się w grupie B wraz z zespołami z Jarocina, Nowego Tomyśla i Piły. W grupie B znalazły się zespoły SP 8 Krotoszyn, SP 29 Poznań, SP 9 Leszno oraz SP 1 Turek.

Już pierwsze mecze w turnieju pokazały, że bardzo trudno będzie wywalczyć miejsce na podium, poziom zawodów był wysoki, a zespół z siódemki składał się w większości z chłopców o rok młodszych. Podopieczni Piotra Robakowskiego walczyli dzielnie wygrywając kolejno z SP 2 Nowy Tomyśl 2:0, SP 5 Jarocin 2:0, a ostatnim spotkaniu grupowym pokonali SP 6 Piła 2:1 zajmując pierwsze miejsce w grupie. W grupie A równie dobrze spisywali się zawodnicy z krotoszyńskiej ósemki, którzy doznając tylko jednej porażki z drugiego miejsca awansowali do półfinału.

Układ tabel po zakończeniu gier grupowych zdecydował o półfinale w którym spotkały się obie krotoszyńskie szkoły. Mecz ten nie ułożył się naszym chłopcom, którzy po słabym spotkaniu ulegli SP 8 Krotoszyn 0:2, w drugim półfinale SP 29 Poznań pokonał 2:0 SP 2 Jarocin.

W meczu o 7 miejsce lepsi okazali się zawodnicy z SP1 Turek wygrywając 2:1 z SP 2 Nowy Tomyśl (25:14,20:25,15:6) W meczu o 5 miejsce walczyły zespoły z SP9 Leszno oraz SP6 Piła. W tym meczu bezapelacyjnie lepsi okazali się zawodnicy z Leszna wygrywając 2:0 (25:15,25:16) .

W meczu o 3 miejsce wystąpiły SP7 Krotoszyn i SP5 Jarocin. Podopieczni Piotra Robakowskiego ponownie wygrali ten pojedynek 2:0 (25;21,25:18) sięgając po brązowy medal XX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci.

W wielkim finale spotkały się SP8 Krotoszyn z SP 29 Poznań. Po emocjonującym spotkaniu wygrała ekipa z Poznania 2:0 (25:17, 25:20).

W uroczystym podsumowaniu wzięli udział Burmistrz Krotoszyna p. Franciszek Marszałek oraz prezes SZS Wielkopolska p. Zdzisław Urbańczyk, którzy wręczyli nagrody rzeczowe i indywidualne.

Nagrody indywidualne ufundowane przez Urząd Miejski w Krotoszynie oraz organizatora Finału otrzymali: