SPORT: Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Nowiny 2020 udany dla naszych zapaśników [ZDJĘCIA]

Kolejne starty zapaśnicze mają za sobą nasi kadeci. Walczyli ostatnio w pucharze i spisali się całkiem dobrze.

W Nowinach odbył się w weekend (7/9 marca) odbył się Puchar Polski kadetów w zapasach (styl wolny). Zapaśników gościła piękna hala sportowa w Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Oprócz tego, że był to pierwszy pucharowy start impreza stanowiła również III Memoriał Ksawerego Waliszewskiego.

Słów kilka się należy pamięci bohatera zawodów. Ksawery Waliszewski był zapaśnikiem i legendarnym trenerem zawodników Granatu i STS Skarżysko-Kamienna. Oprócz szkolenia zajmował się sędziowaniem krajowych i międzynarodowych imprez różnej rangi, również podczas igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 i Atlancie w 1996 roku. Był też znanym działaczem, zasiadającym we władzach Polskiego Związku Zapaśniczego. Decyzją kapituły Polskiego Związku Zapaśniczego zmarły w 2013 roku patron memoriału został pośmiertnie przyjęty do galerii sław polskich zapasów. Specjalny dyplom na ręce córki przekazał Andrzej Supron.

Wróćmy jednak do turnieju, który stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W bardzo mocnej i licznej obsadzie zaprezentowali się również zapaśnicy z naszego krotoszyńskiego klubu LKS Ceramika, którzy poradzili sobie nieźle. Biorąc pod uwagę, że o cenne pucharowe medale walczyło trzystu zapaśników każdy medal jest na miarę złota.

Wśród zawodników z krotoszyńskiego klubu medal w kolorze brązu zdobył w kat. wagowej 71 kg - Bartosz Kaźmierczak. Inni nasi zawodnicy walczyli nieco w kratkę. Piąte lokaty zajęli: Kacper Nowakowski (48 kg) i Hubert Krzyżański (45 kg). Siódmą lokatę zaliczył tym razem Jakub Gorzelanny (110 kg) , a miejsca dziewiąte to starty Macieja Filipczaka (80 kg) i Macieja Kosmalskiego (65 kg).

Z klubu UKS Olimpijczyk Sulmierzyce w kat. 60 kg Przemysław Wizner zajął 10. miejsce.

Należy dodać, że turniej był kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej kategorii wiekowej. Drużynowo zwyciężył klub LUKS SUPLES (Kraśnik) przed WLKS Nowe Iganie (Siedlce) i LKS ORZEŁ (Namysłów). Nasz LKS Ceramik Krotoszyn uplasował się na 13. miejscu, a klub UKS Olimpijczyk Sulmierzyce na 55. miejscu. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo zachodniopomorskie przed województwami: lubelskim i mazowieckim. Nasze województwo wielkopolskie znalazło się na 6. miejscu.