SPORT: Nasi karatecy z medalami XXVI Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2020 [ZDJĘCIA + WYNIKI]

Kolejna edycja prestiżowej już imprezy karate Dragon Cup odbyła się 26 lutego na hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej. Całość turnieju odbywała się pod auspicjami Polskiej Unii Karate, Wielkopolskiego Okręgowego Związku Karate Olimpijskiego w ramach Wielkopolskiej Ligi Karate Olimpijskiego WKF.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i to zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym. Do Środy Wielkopolskiej przyjechało 358 zawodników z 34 klubów. Konkurencje zatem i w kata i w kumite przynosiły wiele sportowych emocji. Z terenu naszego powiatu krotoszyńskiego zjawiły się kluby: ASW Nippon Krotoszyn, UKS Ukemi Kobylin, Koźmiński Klub Karate Do Shotokan oraz UKS Shodan Zduny. Wszyscy zawodnicy pokazali klasę i meldowali się na podium imprezy.

Zacznijmy od ASW Nippona Krotoszyn. Klub reprezentowało tylko siedmioro zawodników. Młodzi zawodnicy pokazali jednak prawdziwą klasę i zdobyli aż 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe ). - W tej skromnej ekipie jeden zawodnik zdobył sam 3 medale. To Robert Król, który sięgnął po złoto, srebro i brąz. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 9 miejsce - cieszy się trener Piotr Bielawski.

Po złote medale sięgnęli: Robert Król (kumite 8-9 lat, kat. open), Marcelina Pleskacz (kumite juniorek młodszych, kat. -54 kg) i Filip Mosz (kumite juniorów, kat. +68 kg). Srebrne krążki to z kolei zasługa: R. Króla (kata 8-9 lat), Patryka Matysiaka (kumite 10-11 lat, kat. -35 kg) i Jakuba Pleskacza (kumite juniorów, kat. +68 kg). Brązowe medale dołożyli jeszcze: R. Król (kumite 8-9 lat, kat. -30 kg), Maja Dolata (kumite 10-11 lat, kat. +35 kg) i Anna Chlebowska (kumite 12-13 lat, kat. +45 kg).

Równie dobrze poszło ekipie UKS Ukemi Kobylin, która zdobyła łącznie 6 medali. Po złoty medal sięgnął w kategorii kihon - pierwszy krok (6 lat i młodsi) - Patryk Łuczak. Srebrne medale wywalczyli: Olimpia Patryas (kumite 10-11 lat, kat. +35 kg) oraz Jakub Łęcki (kumite juniorów, kat. -68 kg). Brązowe medale dołożyli jeszcze: P. Łuczak (kata - pierwszy krok, 8 lat), Joanna Łuczak (kumite 10-11 lat, kat. -35 kg) i Julia Maślanka (kumite 12-13 lat, kat. open).

Koźmiński Klub Karate Do Shotokan przywiózł do Koźmina 7 medali. Najwyżej uplasowała się Julia Patecka (kumite juniorek młodszych, kat. -54 kg), która zdobyła srebrny medal. Brązowe krążki do kolekcji wywalczyli z kolei: Kajetan Woźniak (kumite 12-13 lat, kat. +50 kg oraz kat. open), Aleksandra Błażejczyk (kumite 10-11 lat, kat. +35 kg i open), Natasza Błażejczyk (kumite 8-9 lat, kat. -30 kg) i Kacper Wojciechowski (kumite juniorów młodszych, kat. open).

Najbardziej liczną ekipą z terenu naszego powiatu był klub UKS Shodan Zduny. Podopieczni trenera Jarosława Adamskiego przywieźli najwięcej medali. Drużynowo złote medale wywalczyli: Formanowski, Maciaszek i Romański (kata 14-15 lat i 16-17 lat). Do kolekcji dołożyli jeszcze brązowe zdobycze w drużynach. Kolejno na podium meldowali się: Augustyniak, Jasiński i Szymczak (kata 10-11 lat i 12-13 lat); Barańska, Duczmal i Stanisławska (kata 10-11 lat i 12-13 lat) oraz Adamska, Adamska i Barańska (kata 9 lat i młodsze).

Indywidualnie jeszcze lepiej. Po złote medale sięgnęli: Aleksandra Adamska (kata 7 lat i młodsze), Natasza Adamska (kata 8-9 lat), Katarzyna Trafankowska (kata juniorek), Jakub Romański (kata juniorów młodszych), Mia Palmaczyńska (kata - pierwszy krok, 8 lat) i J. Romański (kumite juniorów młodszych, kat. -52 kg).

Srebrne medale to z kolei zasługa: Jakuba Formanowskiego (kata juniorów młodszych), Eryka Szymczaka (kumite 12-13 lat, kat. -40 kg), Mai Barańskiej (kata 8-9 lat) i Weroniki Marcisz (kumite juniorek młodszych, kat. +54 kg).

Brązowe krążki dorzucili jeszcze: Nadia Duczmal (kata 10-11 lat), Zofia Duczmal (kata 12-13 lat), Magdalena Małecka (kata - pierwszy krok, 10 lat i starsi), Jagoda Mazurek (kata - pierwszy krok, 10 lat i starsi), Paweł Fedoryshyn (kumite juniorów, kat. -61 kg) i J. Formanowski (kumite juniorów młodszych, kat. -52 kg).

Drużynowo na pierwszym miejscu znalazł się klub UKS Shodan Zduny przed klubami: KK Do Shotokan Środa Wielkopolska i Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. ASW Nippon Krotoszyn zajął 9. miejsce, UKS Ukemi Kobylin - 22. miejsce, a KKK Do Shotokan - 28. miejsce.