SMOLICE: Zakończenie roku szkolnego okazją do podsumowań i nagrodzenia najlepszych

Paweł Krawulski
Paweł Krawulski
Bardzo uroczyście obchodzono zakończenie roku szkolnego w SP w Smolicach.

Dyrekcja i grono pedagogiczne bardzo starannie się przygotowało do tego wydarzenia. Wszystko przez liczne sukcesy swoich podopiecznych . A było ich naprawdę wiele, pomimo że rok szkolny był nieszczególnie udany. Wszak przez pandemie koronawirusa przez dłuższy okres uczniowie byli skazani na naukę zdalną. Ta forma kształcenia realizowana w czterech ścianach to wielkie wyzwanie. Na szczęście wychowankowie tej placówki oświatowej doskonale sobie z tym problemem poradzili.

Okazało się, że ta prawdziwa praca u podstaw została zauważona przez kuratorium oświaty. Podczas zakończenia gościem uroczystości była Inspektor Oświaty Sylwia Wachowiak. Zanim doszło do wzruszających przemów, wyciskających z oczu zgromadzanych niejedną łzę, udano się do świątyni. W Sanktuarium Marki Bożej Pocieszenia Chorych, zawierzono pracowników i wychowanków szkoły Matce Najświętszej. Eucharystii przewodniczył Ks. kan. dr Błażej Dojas.

Po powrocie w mury placówki oświatowej uczestniczono w programie artystycznym. Przygotowali je uczniowie klasy III. Wystąpili oni pod czujnym okiem swojej wychowawczyni Mariety Kulus.
-Rok szkolny 2020/2021 podobnie jak w poprzednich latach był okresem wytężonej pracy, jednak w całkiem nowej rzeczywistości i niepewnych warunkach. Doświadczono w kończącym się właśnie roku szkolnym nauki stacjonarnej, zdalnej, hybrydowej… zamykania i otwierania szkół… ciągłej niepewności. Nieodzownym atrybutem nauczyciela, zamiast tablicy czy książki, stał się laptop i e-book- te fakty powtarzano w przemówieniu niczym mantrę. Pomimo zmiennego losu i trudnych warunków nauka odbywała się. Jej rezultaty i efekty wytężonej pracy, zarówno uczniów jak i nauczycieli, widoczne są na świadectwach szkolnych.

Mimo trudnej sytuacji, większość wychowanków może pochwalić się bardzo dobrymi i wysokimi wynikami w nauce. Przez cały rok zdobywali również nagrody, dyplomy, wyróżnienia. Do ostatnich dni roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Smolicach godnie reprezentowali szkołę i gminę.
W piątek 25 czerwca 114 uczniów i 48 przedszkolaków zakończyło kolejny rok swojej edukacji. Miarą edukacji są wyniki nauczania:

  • • Cieszy fakt, że 100 proc. uczniów ukończyło szkołę bez ocen niedostatecznych, otrzymując promocję do klas programowo wyższych.
  • • Aż 17 uczniów klas IV-VIII tj. 28 proc. ogółu odebrało świadectwa promocyjne z wyróżnieniem.
  • • Również z zachowania uczniów możemy być dumni: 33proc. , czyli 20 uczniów zostało ocenionych przez grono pedagogiczne jako wzory do naśladowania,
  • • 4 uczniów smolickiej szkoły osiągnęło imponujące średnie ocen co najmniej 5,5. Skutkowało to otrzymaniem stypendium burmistrza Kobylina

Z rąk Sylwii Wachowiak stypendia odebrały: Marta Kowalczyk i Tatiana Wielebińska z klasy IV oraz Izabela Niedbała i Róża Szyrner- uczennice klasy VI.

Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom oraz pracownikom szkoły dyrekcja składa serdeczne podziękowania za trud i wysiłek codziennego wychowania, za dbanie zarówno o edukację wychowanków jak i o ich bezpieczeństwo. Dyrekcja dostrzega również podejmowanie inicjatyw, składających się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły. To również dla nauczycieli był rok trudny, pełen nowych wyzwań, rok wdrażania się w edukację zdalną, rok pracy a niekiedy walki z technologią informatyczną…. Walki, którą na miarę naszych możliwości oraz warunków wygraliśmy.

Słowa podziękowań i uznania kierujemy również w stronę Rodziców, którzy pomagają nam budować pozytywny wizerunek szkoły. Dziękujemy za Waszą pracę społeczną i zaangażowanie, wszelkie inicjatywy, pomoc, za dobre słowo, za to, że doceniacie pracę nauczycieli i współpracujecie z placówką. Dziękujemy za pomoc w trudnych momentach nauki zdalnej, podczas której to właśnie Wy przejęliście część zadań nauczycieli i staliście się odpowiedzialni za edukację swoich dzieci. W szczególności słowa podziękowań kierujemy w stronę Rady Rodziców z Anną Kowalczyk jako przewodniczącą na czele

- można natomiast przeczytać na profilu szkoły.
Tymczasem wszystkim życzymy, jako Redakcja, samych kolorowych dni i nabrania sił przed kolejnym rokiem szkolnym, który rozpocznie się tradycyjnie we wrześniu.

Znamy decyzję w sprawie trzeciej dawki szczepionki.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie