Śmiertelny wypadek w Bożacinie [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W poniedziałek, 31 października, o godzinie 16:50 na drodze krajowej nr 15 - w terenie niezabudowanym - doszło do śmiertelnego potrącenia.

Przed godziną 17:00 w poniedziałek było już szarawo. Warunki na drodze nie sprzyjały kierowcom. 80-letniemu kierowcy z Ostrowa Wlkp. zepsuło się w Bożacinie auto. Najprawdopodobniej wyszedł z niego i kierując się lewą stroną jezdni w kierunku Krotoszyna oczekiwał na okazję by dostać się do jakiegoś mechanika lub do domu. - Wybiegł nagle na jezdnię wprost pod jadące auto marki fiat, którym kierował 50-letni mieszkaniec Koźmina - mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. Mężczyzna uderzył głową w przednią szybę. Na miejsce przybyła karetka pogotowia i strażacy, którzy musieli zabezpieczyć miejsce zdarzenia. - Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po trzech godzinach lekarze przegrali walkę o jego życie - dodaje Piotr Szczepaniak. Kierujący fiatem był trzeźwy. Pobrano mu jednak krew do badań. Zmarły mężczyzna przygotowany jest do sekcji. - Apelujemy o rozwagę bowiem pogoda jest już typowo jesienna. Pamiętajmy również o tym, że będąc poza terenem zabudowanym powinniśmy być zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe. Wtedy jesteśmy widoczni i bardziej bezpieczni - dodaje Piotr Szczepaniak.

Śmiertelne zdarzenie to bilans Akcji Znicz prowadzonej w powiecie. Oprócz tego policjanci aż 84 razy wyjeżdżali do różnych zdarzeń i interwencji. - Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców oraz trzy razy zatrzymano prawo jazdy, w tym dwóm osobom w podeszłym wieku, które jadąc autem stworzyły bezpośrednie zagrożenie dla życia na przejściu dla pieszych w Krotoszynie - mówi rzecznik policji.

*****

Wideo

Dodaj ogłoszenie