Śmiertelny wypadek na trasie Krotoszyn - Sulmierzyce

Łukasz Cichy
W piątek, 27 listopada ok. godz. 14.00 doszło do tragicznego wypadku na drodze prowadzącej z Krotoszyna do Sulmierzyc.

ZOBACZ VIDEO Z MIEJSCA WYPADKU NAKRĘCONE PRZEZ OSP KROTOSZYN
https://www.facebook.com/ospkrotoszyn/videos/500206196824013/?__mref=message_bubble

Do wypadku doszło na ulicy Sulmierzyckiej. Z niewyjaśnionych przyczyn kierujący busem zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, którym poruszał się kierowca ciągnika siodłowego do przewozu drzewa. Chcąc uniknąć zderzenia z busem kierowca odbił autem i uderzył w przydrożne drzewo, a auto przewróciło się na bok. Z kolei bus z impetem uderzył w ciężarówkę.

Na miejscu zginął kierowca busa. Z kolei po uwolnieniu zakleszczonego kierowcy ciężarówki przetransportowano go do szpitala śmigłowcem, gdzie lekarze walczą o jego życie. - Na miejscu widok był straszny. Nie wiemy jak dokładnie wyglądał wypadek, ale siła uderzenia busa była ogromna. Kierowca nie miał żadnych szans. Sprawą zajmuje się aktualnie policja - mówi Mariusz Przybył, komendant PSP Krotoszyn.

-Dzwoniła do mnie żona kierowcy z pytaniem czy jej mąż wyjechał ode mnie czy nie. Odpowiedziałem, że wyjechał. Jechał ode mnie ze Smoszewa z tartaku do Zdun, bo tu jest najbliższa droga i po drodze miał zderzenie czołowe. Do domu nie dojechał – mówi nam Dariusz Biernacki, od którego wracał kierowca ciężarówki.

Droga była zablokowana w obie strony przez blisko cztery godziny. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator, którzy teraz będą ustalać okoliczności tego tragicznego wypadku.

Wideo

Dodaj ogłoszenie