Ruszyła XVII Pielgrzymka Biegowa z Kobierna do Częstochowy [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
XVII Pielgrzymka Biegowa z Kobierna ma do pokonania ok. 220 km!
XVII Pielgrzymka Biegowa z Kobierna ma do pokonania ok. 220 km! Wiesław Zdobylak
Dzisiaj, 25 lipca, o godz. 21 spod kościoła pw. św. Wojciecha w Kobiernie ruszyła kolejna w historii, XVII Pielgrzymka Biegowa do Częstochowy. Tym razem frekwencja była bardzo ładna i większa niż w latach poprzednich, duch pozostał niezłomny, ale zabrakło rowerzystów jako pilotów. Do dyspozycji było tylko dwóch, przynajmniej na początku!

Msza święta w intencji pielgrzymów i ich najbliższych została odprawiona po wieczornej mszy św. o godz. 19. Już w trakcie trwania wieczornego nabożeństwa parafialnego pod kościół zaczęły przybywać grupy pielgrzymów, w tym biegacze. Znoszono prowiant pakowany do autokaru, przebierano się w okolicznościowe koszulki, dzielono się uwagami na temat trasy, pozdrawiano się serdecznie…
Po pewnym czasie cała pielgrzymka wraz z osobami towarzyszącymi udała się do kościoła, gdzie została odprawiona specjalna msza św. dla pielgrzymów. Wikariusz parafii pw. św. Wojciecha ks.
Leszek Wojtasik w pięknym kazaniu, na kanwie czytania przypomniał pielgrzymom, że najważniejsze jest poświęcenie swego życia dla Jezusa. Nawiązał przy tym do 100. rocznicy odzyskania niepodległości podkreślając, że również wiara przyczyniła się do wywalczenia tak upragnionej wolności. – Zanieście do stóp Jasnogórskiej Pani intencje swoje i naszych parafian, które przecież znacie. Nie zapomnijcie pomodlić się za rolników, którzy po ciężkiej suszy rozpoczęli żniwa, za ofiary wielkich pożarów w Grecji i Szwecji, za Ojczyznę. To ważne. Niech was Bóg błogosławi – mówił kobierzański kapłan.
Po tym poświęcił wszystkich wodą święconą, zapozowano do zbiorowego zdjęcia i ruszono w trasę. Cieszy fakt, że w Pielgrzymce Biegowej bierze udział bardzo dzieci i młodzieży. Pielgrzymom towarzyszy autokar, w którym można odpocząć i zregenerować siły, oraz kawalkada samochodów prywatnych, ze wsparciem duchowym i materialnym. Trasa pielgrzymki przebiega przez Kobierno, Gorzupię, Biadki, Sulmierzyce, Odolanów, Ostrzeszów, Górę Krzyża w Kobylej Górze, Wieruszów, Kłobuck i Częstochowę.

ZOBACZ TAKŻE: Już za tydzień rusza XVII Pielgrzymka Biegowa Kobierno-Częstochowa

W tej chwili pielgrzymi zbliżają się do Kobylej Góry, gdzie zaliczą nocleg, po czym z rana ruszą w stronę Częstochowy. Dotrą tam około godz. 15.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie