Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Romanowiczanki upiękniły swoją wieś [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
Łukasz Cichy
W poniedziałek, 16 sierpnia 2021 r. w Romanowie, Stowarzyszenie „Romanowiczanki” zorganizowało warsztaty z zakresu zagospodarowania małej przestrzeni z uwzględnieniem ochrony środowiska, w ramach zadania pn. „Działamy na zielono – warsztaty ekologiczne z nasadzeniami”.

Warsztaty współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w ramach Projektu grantowego pn. „Z natury lubimy się uczyć – rozwój aktywnych społeczności poprzez wydarzenia edukacyjne” realizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”.

- Warsztaty dla 10 mieszkanek Romanowa przeprowadziła Pani Karolina Gidaszewska z firmy Ogrody Gidaszewska Pracownia Architektury Krajobrazu. Podczas spotkania Pani Karolina opowiadała o ekologicznych sposobach zagospodarowanie terenu, znaczeniu zieleni na zdrowie człowieka, naturalnych oczyszczaczach powietrza, rodzajach ogrodów sprzyjającym owadom oraz pasach wiatrochronnych i zadrzewieniach śródpolnych. Stworzyła również projekt zagospodarowania zieleni na powierzchni 50m2 przy placu zabaw w naszej wsi, a my w ramach części praktycznej posadziłyśmy zakupione w ramach projektu rośliny - poinformowała nas Marika Berek-Czapracka, prezes Stowarzyszenia "Romanowiczanki" i sołtys Romanowa.

Grant dla Stowarzyszenia „Romanowiczanki” w wysokości 10 tys. zł, został przeznaczony na kompleksowe przeprowadzenie warsztatów oraz na zakup publikacji dotyczącej przydomowych nasadzeń i pielęgnacji roślin dla uczestników.

Dzięki realizacji projektu zaktywizowano i zintegrowano mieszkańców wsi oraz podniesiono ich świadomość w zakresie ochrony środowiska, która przyczyni się do kształtowania postaw proekologicznych oraz upowszechniania lokalnych działań na rzecz ochrony różnorodności biologicznej obszaru oraz dbania o estetykę i atrakcyjność wsi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto