Punkty dla Astry

Janusz Jaros
Astra Krotoszyn pokonała 1:4 Janków Przygodzki, 3:1 Koźminek i przegrała 1:2 z Nowymi Skalmierzycami.

Astra Krotoszyn wygrała 1:4 w niedzielę (5 maja) wyjazdowy mecz z niżej notowaną Baryczą Janków Przygodzki. Pierwsza bramka dla Astry padła w 27 minucie – pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Janusz Maryniak. Ten sam zawodnik dwie minuty później świetnie wykorzystał dośrodkowanie w pole karne z prawej strony i podwyższył wynik na 2:0. W 38 minucie w polu bramkowym Damian Wnuk z Baryczy sfaulował bramkarza Astry i konieczna była zmiana.

Po przerwie na 3:0 dla Astry trafił Jacek Chromiński. Kilka minut później rzut karny dla Baryczy podyktował sędzia, ale egzekutor Damian Wnuk uderzył prosto w naszego bramkarza. Dwie minuty przed końcem czwartego gola dla Astry zdobył znów Maryniak. Honorowego gola dla Baryczy strzelił w doliczonym czasie Damian Wnuk.

W czwartek (2 maja) na własnym stadionie Astra pokonała beniaminka kaliskiej Okręgówki Zielonych Koźminek. Astra grała w osłabieniu – bez pauzującego za żółte kartki Jacka Chromińskiego i kontuzjowanych Hu-berta Wronka,Mateusza Marciniaka i Karola Swory. W ich miejsce grali Mateusz Nowak i Krzysztof Ratyński.

W pierwszej połowa kilka szans na bramkę nie wykorzystali zawodnicy z obu stron. Wyśmienite sytuacje zmarnowali Janusz Maryniak, Krzysztof Ratyński i Adrian Sójka. W odpowiedzi goście przeprowadzili dwie groźne kontry. Po jednej z nich piłkarzy Astry od straty bramki uratowała poprzeczka. Nasi piłkarze narzekali potem na sędziego, który zbyt często dopatrywał się spalonego w ich ustawieniu.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!