PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019: Trwa głosowanie na nauczycieli, przedszkola i grupy przedszkolne [ZDJĘCIA]

Redakcja
Trwa wielka akcja "Głosu Wielkopolskiego" poświęconą przedszkolom. Które przedszkola są najlepsze w miastach i powiatach? Które nauczycielki i nauczyciele są najbardziej lubiani przez dzieci i cenieni przez rodziców? Która grupa przedszkolna jest najsympatyczniejsza? Wybierz swego kandydata i zagłosuj!

W kat. Nauczyciel Przedszkola prowadzi jak na razie Julia Maciejewska z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp.. Drugie miejsce zajmuje Natalia Organista z Oddziału Przedszkolnego w Wielowsi, a trzecie
Violetta Mizera z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie.

Nasza liderka studiowała wczesne wspomaganie rozwoju dziecka na UAM Poznań - Wydział Studiów Edukacyjnych oraz edukację wczesnoszkolną z językiem angielskim” na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Jej praca jest wysoko oceniana przez kadrę oraz rodziców. - Zawsze uśmiechnięta i pełna pomysłów. Prawdziwa przedszkolanka z powołania - mówi jedna z mam.

Dla naszych przedszkolanek praca jest bardzo ważna. - Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym to przede wszystkim podejmowanie nowych wyzwań każdego dnia. Najmniejszy sukces dziecka to największa satysfakcja dla każdego nauczyciela, a jego uśmiech to podziękowanie. Lubię podejmować działania ale przede wszystkim liczę się z możliwościami i zainteresowaniami dzieci, a mając grupę 25 dzieci w różnym wieku to nie lada wyzwanie - mówi Natalia Organista, która zajmuje 2. miejsce.

W kat. Przedszkoli prowadzi Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mokronosie. Drugie miejsce zajmuje Oddział Przedszkolny w Wielowsi, a trzecie Przedszkole Publiczne w Rozdrażewie.

U naszych liderów już po wielkim pasowaniu na przedszkolaka. W październikowej uroczystości udział wzięły panie dyrektorki, rodzice oraz nauczyciele edukacji przedszkolnej. Starsi koledzy i koleżanki z ogromnym zaangażowaniem pomogli maluchom w przygotowaniu części artystycznej, którą wspólnie zaprezentowali, natomiast czas spędzony na próbach przyczynił się do integracji dzieci oraz wdrożenia w realia życia przedszkolnego.

Starszaki udzielały dobrych rad, jak należy właściwie zachowywać się, a maluchy przyrzekały, że będą starały się te rady wcielać w życie, aby na twarzach rodziców i nauczycieli wywoływać uśmiech. Następnie pozytywnie zdały egzamin przeprowadzony przez starszaków, dzięki czemu dyrektor mogła przystąpić do uroczystego aktu pasowania na przedszkolaka za pomocą „czarodziejskiej kredki”. Potem przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz upominki, po czym wspólnie zatańczyły i wyrecytowały wiersz, którym zaprosiły do wspólnego świętowania.

W kat. Najsympatyczniejszej Grupy Przedszkolnej na pierwszym miejscu jak na razie plasuje się grupa Motylki
- Przedszkole "Parkowe Skrzaty" w Koźminie Wielkopolskim. Drugie miejsce zajmuje grupa Żabki z tego samego przedszkola, a trzecie Oddział przedszkolny w Wielowsi.

Nasz lider z Przedszkola "Parkowe skrzaty" w październiku świętował jubileusz 40-lecia istnienia i 10-lecia nadania imienia Parkowe Skrzaty. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszono władze miasta i gminy, przedstawiciela Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, kierowników placówek oświatowych i jednostek gminnych, emerytowanych pracowników przedszkola i rodziców. Część artystyczną uroczystości jubileuszowej przygotowały sześciolatki pod opieką pań wychowawczyń. Dzieci zaprosiły gości do obejrzenia humorystycznego programu z cyklu „Przedszkolne newsy”. Oj co to były za newsy! Dzieci zaprezentowały codzienne życie przedszkola w piosenkach, skeczach i żartobliwych wierszykach.

Jubileusz i zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wyrażenia życzeń, podziękowań i gratulacji. Dyrektor Karolina Pietrzak dziękowała kadrze kierowniczej i pracownikom – emerytom, którzy tworzyli historię tego przedszkola, a także swoim współpracownikom i rodzicom. Gratulacje i życzenia dalszego rozwoju złożyli pani dyrektor i kadrze przedszkola m.in. burmistrz Maciej Bratborski, wizytator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty Irena Dobra, dyrektorzy szkół i jednostek oraz Przewodniczący Rady Rodziców.

KLIKNIJ i zobacz aktualne wyniki głosowania:

Nauczyciel Przedszkola Roku
Przedszkole Roku
Grupa Przedszkolna Roku

____________________

Maluchy i starszaki z wielkopolskich przedszkoli oraz ich nauczycielki będą gościć na łamach "Głosu Wielkopolskiego", naszych tygodników i na stronach naszego serwisu internetowego.

 • We wszystkich powiatach Wielkopolski wybierzemy Przedszkole Roku, Nauczyciela Przedszkolnego Roku oraz Najsympatyczniejszą Grupę Przedszkolną.
 • Czeka mnóstwo nagród nie tylko dla przedszkoli i nauczycielek, lecz przede wszystkim dla dzieci! (o nagrodach czytaj więcej poniżej).

Od września maluchy rozpoczęły lub kontynuują edukację na jej pierwszym szczeblu w wielkopolskich przedszkolach. Rodzice maluszków, głosując w wielkim plebiscycie prowadzonym przez "Głos Wielkopolski", wskażą najlepsze przedszkola i nauczycielki. W ramach naszej akcji pokażemy też, jak świetnie na co dzień bawią się wielkopolskie maluszki i starszaki. W każdym powiecie wybierzemy najsympatyczniejszą grupę przedszkolną.

KLIKNIJ i zgłoś nauczycielkę
KLIKNIJ i zgłoś grupę przedszkolną (formularz tylko dla nauczycieli)

Najlepsze przedszkola w Wielkopolsce i powiatach

We wszystkich powiatach naszego województwa zostaną przyznane tytuły Przedszkole Roku 2019. Placówki, które zasługują na ten tytuł, nominują rodzice wielkopolskich przedszkolaków. Już sama nominacja i udział w akcji będzie dla przedszkoli okazją do promocji i zaprezentowania oferty edukacyjnej. Prezentacje przedszkoli będą się ukazywać w drukowanym wydaniu "Głosu", w internecie oraz na Facebooku.

Wybierz formularz - KLIKNIJ i wypełnij:

Formularz dla osób zgłaszających przedszkole
Formularz dla przedszkoli

Nauczyciele na medal

O tym, jak dzieci czują się w przedszkolu, nie decyduje wyłącznie otoczenie, w którym spędzają czas. Najważniejsze nie są zabawki, place zabaw, czy pomoce edukacyjne. Kluczową rolę pełnią opiekunowie dzieci. Dlatego w ramach naszej akcji w powiatach przyznamy też tytuły Nauczyciel Przedszkolny Roku.

Wybierz formularz - KLIKNIJ i wypełnij:

Formularz dla osób zgłaszających nauczyciela
Formularz dla nauczycieli

Najsympatyczniejsze przedszkolaki

W naszej akcji – tak jak w przedszkolu – najważniejsi będą oczywiście bohaterowie przedszkolnego życia, czyli dzieci. W ramach prezentacji grupy przedszkolnej w internecie będzie można zamieścić nie tylko zdjęcia, lecz także filmiki prezentujące na przykład występy grupy. W głosowaniu zostaną wybrane Najsympatyczniejsze Grupy Przedszkolne.

Grupę przedszkolną do naszej akcji może zgłosić jej nauczyciel lub uprawniony przedstawicie przedszkola

WAŻNE TERMINY

 • Na zgłoszenia kandydatur czekamy do piątku, 25 października.
 • Głosowanie w kategorii Grupa Przedszkolna wystartuje w piątek, 11 października, a zakończy się w środę, 27 listopada o godzinie 21.
 • Głosowanie w etapie powiatowym w kategorii Przedszkole Roku i Nauczyciel Przedszkolny Roku wystartuje w piątek, 11 października, a zakończy się w czwartek, 14 listopada o godzinie 21.
 • Etap wojewódzki głosowania dla tych dwóch kategorii będzie trwał od wtorku, 19 listopada do środy, 27 listopada do godziny 21.

CZEKAJĄ WSPANIAŁE NAGRODY!

PRZEDSZKOLE ROKU 2019

Przedszkola, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie tytułu Przedszkole Roku 2019 w powiecie
 • zaproszenie na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla przedszkoli, która odbędzie się w grudniu w Pałacu Działyńskich w Poznaniu

 • voucher na promocję przedszkola na łamach "Głosu Wielkopolskiego" o wartości 3000 złotych

 • zestaw materiałów szkolno-biurowych marki TOMA

 • specjalną, okolicznościową tablicę do oznakowania budynku placówki: „Przedszkole na medal 2019”

Przedszkola, które w każdym powiecie zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie drugiego lub trzeciego miejsca w plebiscycie
 • voucher na promocję przedszkola na łamach "Głosu Wielkopolskiego" o wartości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

Nagrody w etapie wojewódzkim

Przedszkole, które zdobędzie NAJWIĘKSZĄ liczbę głosów w etapie wojewódzkim plebiscytu otrzyma:

 • dyplom uznania oraz specjalną tablicę "Przedszkola na medal województwa wielkopolskiego"
 • wysokiej klasy oczyszczacz powietrza marki Stadler Form. To nowoczesne urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o gospodarstwach domowych, szkołach, przedszkolach i biurach. Oczyszczacz powietrza eliminuje z otoczenia wirusy, alergeny, smog oraz inne szkodliwe cząsteczki.

Tutaj przeczytasz więcej o produkcie

 • voucher na promocję przedszkola na łamach "Głosu Wielkopolskiego" o wartości 5000 złotych

Przedszkole, które zdobędzie drugie miejsce w etapie wojewódzkim plebiscytu otrzyma:

 • dyplom uznania
 • wysokiej klasy oczyszczacz powietrza marki Stadler Form
 • voucher na promocję przedszkola na łamach "Głosu Wielkopolskiego" o wartości 3000 złotych

Przedszkole, które zdobędzie trzecie miejsce w etapie wojewódzkim plebiscytu otrzyma:

 • dyplom uznania
 • wysokiej klasy oczyszczacz powietrza marki Stadler Form
 • voucher na promocję przedszkola na łamach "Głosu Wielkopolskiego" o wartości 2000 złotych

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA ROKU 2019

Nauczyciele, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów, otrzymają:

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie tytułu Nauczyciel Przedszkola Roku 2019
 • zaproszenie na weekendowy pobyt w komfortowym ośrodku OLANDIA przepięknie położonym w krainie 100 jezior

TU przeczytasz więcej o ośrodku Olandia

 • voucher na zakup kosmetyków Chantarelle - linia profesjonalnych kosmetyków, używanych do zabiegów w gabinetach kosmetycznych, SPA i medycyny estetycznej do różnych rodzajów i problemów skóry.

TU przeczytasz więcej o kosmetykach Chantarelle

 • voucher do Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS, które posiada w swojej ofercie szereg zabiegów, których celem jest eliminacja takich problemów jak zmarszczki na szyi i dekolcie, cellulit, wypadanie włosów, zniszczone dłonie, trądzik czy cienie pod oczami. Są to na przykład endermologia, mezoterapia igłowa, depilacja laserowa, peeling chemiczny czy wypełnianie skóry kwasem hialuronowym.

TU przeczytasz więcej o Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS

Nauczyciele, którzy w każdym powiecie zajmą drugie miejsce, otrzymają:

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie drugiego miejsca w plebiscycie

 • voucher na zakup kosmetyków

 • voucher do Centrum Dermatologii Estetycznej LENIS, które posiada w swojej ofercie szereg zabiegów, których celem jest eliminacja takich problemów jak zmarszczki na szyi i dekolcie, cellulit, wypadanie włosów, zniszczone dłonie, trądzik czy cienie pod oczami. Są to na przykład endermologia, mezoterapia igłowa, depilacja laserowa, peeling chemiczny czy wypełnianie skóry kwasem hialuronowym.

Nauczyciele, którzy w każdym powiecie zajmą trzecie miejsce, otrzymają:

 • dyplom uznania potwierdzający zdobycie trzeciego miejsca w plebiscycie
 • zestaw kosmetyków
 • zaproszenie dla dwóch osób na wydarzenie artystyczne (szczegóły już wkrótce!)

Nagrody w etapie wojewódzkim

Nauczyciel, który zdobędzie NAJWIĘKSZĄ liczbę głosów w całym regionie otrzyma:

 • voucher na wycieczkę z biura podróży ITAKA.

 • voucher na zegarek firmy PLANTWEAR – projektant i producent polskich zegarków zarówno dla miłośników klasyki, jak i dla tych, którzy szukają nowoczesnego designu.

TU przeczytasz więcej o produktach firmy PLANTWEAR

 • voucher na usługi Depil Concept - największej sieć depilacji w Polsce! Specjalizacja salonu to trwała depilacja SHR in Motion, IPL, wosk.

TU przeczytasz więcej o Depil Concept

 • zaproszenie na wydarzenie artystyczne

 • pióro z grawerem NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLNY NA MEDAL 2019

Nauczyciele, którzy zajmą II i III miejsce ze względu na liczbę głosów w całym regionie otrzymają:

 • voucher na zegarek firmy PLANTWEAR – projektant i producent polskich zegarków zarówno dla miłośników klasyki, jak i dla tych, którzy szukają nowoczesnego designu.

TU przeczytasz więcej o produktach firmy PLANTWEAR

 • voucher na usługi Depil Concept - największej sieć depilacji w Polsce! Specjalizacja salonu to trwała depilacja SHR in Motion, IPL, wosk.

 • zaproszenie na wydarzenie artystyczne

 • pióro z grawerem NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLNY NA MEDAL 2019

PRZEDSZKOLAKI ROKU 2019

Nagrody dostanie każde dziecko w grupie!
I MIEJSCE

Na grupę przedszkolną, która w każdym regionie zdobędzie najwięcej głosów czeka wyjątkowa nagroda:

 • kubek ze zdjęciem zwycięskiej grupy

 • unikatowa trójwymiarowa sesja fotograficzna + okulary 3D + zdjęcia na płycie CD. Do przedszkola przyjedzie fotograf, który wykona trójwymiarowe fotografie, zarówno całej grupy, jak i portretowe zdjęcia każdego dziecka. Następnie w ustalonym terminie, każde dziecko z grupy otrzyma płytę DVD ze wszystkimi zdjęciami oraz okulary 3D, dzięki którym będzie można oglądać fotografie w trzech wymiarach na ekranie telewizora lub komputera.

 • zestaw rysunkowy od renomowanej firmy TOMA, który pozwoli każdemu przedszkolakowi rozwinąć swoje umiejętności plastyczne: kreda chodnikowa kolorowa i kredki świecowe Zębozaurus, 12 kolorów

 • plastelina Toma – 12 kolorów

II MIEJSCE

Grupy przedszkolne, które w każdym regionie zajmą drugie miejsce otrzymają:

 • latawiec do kolorowania

 • zestaw rysunkowy od renomowanej firmy TOMA, który pozwoli każdemu przedszkolakowi rozwinąć swoje umiejętności plastyczne: kreda chodnikowa kolorowa i kredki świecowe Zębozaurus, 12 kolorów
 • plastelina Toma – 12 kolorów
 • bańki mydlane

III MIEJSCE

Grupy przedszkolne, które w każdym regionie zajmą trzecie miejsce otrzymają:

 • zestaw rysunkowy od renomowanej firmy TOMA, który pozwoli każdemu przedszkolakowi rozwinąć swoje umiejętności plastyczne: kreda chodnikowa kolorowa i kredki świecowe Zębozaurus, 12 kolorów
 • plastelina Toma – 12 kolorów
 • bańki mydlane

Informacji o akcji udziela Tomasz Kierstan
tel. 502 499 779
e-mail: **

TU PRZECZYTASZ REGULAMIN

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie