Przed ME w sumo nasi zawodnicy górą na Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Już w najbliższy weekend 22-24 kwietnia na hali sportowej w Krotoszynie odbędą się Mistrzostwa Europy w Sumo. O formę naszych zawodników możemy być spokojni. Na ostatnich sprawdzianach wypadli bardzo dobrze.

Najpierw sumocy wystartowali na Pucharze Polski w Strzelcach Opolskich w dniach 19-20 marca. W kategorii seniorów pozycje medalowe wywalczyli: Mateusz Konieczny (kat. 70 kg) - 1 miejsce, Kewin Rozum (kat. 85 kg) - 3 miejsce, Aron Rozum (kat. 92 kg) - 1 miejsce, Jan Czubak (kat. 92 kg) - 3 miejsce [wszyscy TAR Krotoszyn], Piotr Polny (kat. 100 kg) - 2 miejsce [UKS Samson Kobylin], Stefan Klejewski (kat. 115 kg) - 2 miejsce [UKS Samson Kobylin] i ponownie Klejewski w kat. open - 3 miejsce. W klasyfikacji drużynowej TAR był drugi, a Samson trzeci na podium.

Wśród juniorów też było ciekawie. Nasi zawodnicy wywalczyli: Kacper Biedermann (kat. 70 kg) - 3 miejsce i 2 miejsce w kat. 80 kg [UKS Samson Kobylin], Bartosz Furmankiewicz i Paweł Miedziński z tego samego klubu w kat. 80 kg zajęli 3 miejsca. W kat. 90 kg Bartosz Wojciechowski z Samsona zgarnął złoto, a Furmankiewicz i Mikołaj Śląski brąz. Wojciechowski zdobył też srebro w kat. 100 kg, a Krzysztof Lorek brąz. Powyżej 100 kg srebro wywalczył Michał Fabianowski z TAR Krotoszyn, a Lorek brąz. Drużynowo Samson zdominował pojedynki i wygrał klasyfikację.

Wśród pań medale wywalczyły: Aleksandra Rozum (kat. 60 kg) - 3 miejsce [TAR Krotoszyn], Aleksandra Bzodek (kat. 70 kg) - 3 miejsce [UKS Samson Kobylin] i Marta Wielebińska z Samsona w kat. +70 kg też zdobyła brąz.

Wśród seniorek na podium stawały: Olimpia Robakowska (kat. 80 kg) - 1 miejsce [TAR Krotoszyn], Martyna Ziętek (kat. 80 kg) - 3 miejsce [TAR Krotoszyn].

Następnie w dniach 1-2 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w Warszawie. Tam również nasi zawodnicy pokazali klasę. Wśród kobiet do lat 23 podium wywalczyły: Aleksandra Rozum (kat. 60 kg) - 2 miejsce, Martyna Ziętek (kat. 80 kg) - 1 miejsce.

Wśród panów podium zaliczyli: Patryk Swora (kat. 85 kg) - 2 miejsce. W tej samej kat. Jan Czubak był trzeci. Piotr Polny (kat. 92 kg) - 2 miejsce, Mikołaj Małecki (kat. 100 kg) - 1 miejsce.

Seniorzy: W kat. 70 kg brąz wywalczył Mateusz Konieczny. Srebro w kat. 85 kg to zasługa Patryka Swory. Piotr Polny dołożył srebro w kat. 92 kg. Złoto z kolei wywalczył w kat. 100 kg Aron Rozum, a Mikołaj Małecki brąz. W kat. 115 kg srebrny medal wywalczył Stefan Klejewski, a Marcin Rozum w kat. +115 kg dołożył kolejne srebro. W open dwa brązowe medale to zasługa Arona Rozuma i Marcina Rozuma. Równie wysoko było w drużynówce. TAR był drugi, a Samson trzeci.

Wśród pań złoto wywalczyła Olimpia Robakowska w kat. 80 kg, a Martyna Ziętek brąz. Olimpia była również bezkonkurencyjna w kat. open.

Patrząc na formę naszych zawodników o ich występy na Mistrzostwach Europy możemy być raczej spokojni. Kilka medali na pewno będzie.