Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prace w krotoszyńskim szpitalu już bardzo zaawansowane. Inwestycja powoli zbliża się do końca [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Marcin Szyndrowski
arch. Powiat Krotoszyński/Z. Czachorek
Koniec rozbudowy planowany jest na III-IV kwartał tego roku, czyli jeszcze w tym roku nastąpić może oficjalne otwarcie krotoszyńskiego szpitala, który w zamyśle ma scentralizować wszystkie oddziały szpitalne w jednym miejscu.

Trwają prace w środku i na zewnątrz nowo budowanej części szpitala powiatowego. Przed budynkiem zamontowano zbiornik retencyjny wody pitnej i dostarczono komorę pompową. Zakończył się także montaż oświetlenia zewnętrznego, a na dachu, na ścieżki serwisowe, ułożono papę wierzchnią.

W szpitalu postawiono ścianki szklane (jeszcze bez szklenia) oraz drzwi aluminiowe, wylano masę samopoziomującą pod wykładziny oraz rozpoczęto montaż podwieszanych sufitów. Ponadto zainstalowano puszki w ścianach i położono przewody łączące trafostację z rozdzielnią główną. W ramach prac związanych z instalacją sanitarną, po zamknięciu ścianek wyprowadzono instalację i ułożono kanalizację deszczową. W rejonie pomieszczeń technicznych trwa obrabianie otworów drzwiowych i okiennych i rozprowadzanie instalacji elektrycznych. Prowadzone są tam także prace malarskie.

Rozbudowa głównej siedziby szpitala realizowana jest przez Powiat Krotoszyński w ramach projektu pn. Wsparcie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej poprzez rozbudowę Szpitala Powiatowego w Krotoszynie służącą koncentracji rozproszonych usług medycznych w jednej lokalizacji., który został sfinansowany z pożyczki inicjatywy JESSICA 2.

Zasadniczym elementem inwestycji jest dobudowa dwukondygnacyjnego skrzydła do istniejącego budynku, co pozwoli na lokalizację w jednym obiekcie oddziałów: SOR, anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrznego, chirurgicznego oraz pediatrycznego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, a także chemioterapii – z izbą przyjęć wspólną dla wszystkich oddziałów, apteką szpitalną, centrum diagnostyki i innymi pomieszczeniami technicznymi niezbędnymi dla funkcjonowania placówki. Rozbudowie budynku szpitala towarzyszyć będzie zagospodarowanie przyległych terenów.

To największa inwestycja w dziejach powiatu. Pożyczka Jessica 2 służy dofinansowaniu przedsięwzięć rewitalizacyjnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Operatorem tego zadania jest Bank Gospodarstwa Krajowego SA.

źródło: Starostwo Krotoszyńskie

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

Koronawirus w Polsce i na świecie. W piątek 23 242 nowe zaka...

Pan Tomasz w kościele pw. św. Stanisława wciąż się modli. Woli jednak przebywać tam sam na sam z Bogiem...

Tomaszu, tylko nie mów nic nikomu! Wywiad z ofiarą molestowa...

Krotoszyńskie muzeum i galeria Refektarz już otwarte. Wpadli...

Drużyna LKS Ceramika Krotoszyn na początku lat 90-tych: sędzia Zenon Ratayczyk, trener Lech Pauliński, Piotr Nowakowski, Marek Patalas, Romuald Ratayczyk, Wiesław Wojtkowiak, Grzegorz Zieliński, Andrzej Piechocki, Dariusz Drewniak, Ryszard Smal, Adam Panek, Mariusz Kaczmarek, Tomasz Wudarski, Paweł Nowak i Wojciech Wala.

SPORT: LKS Ceramik Krotoszyn ma już 50 lat. Poznajcie bogatą...

Eksploracja dawnego zakładu Bakutil w Baszkowie. Zobaczcie n...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto