Poznajcie plany i skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Redakcja
Młodzieżowa Rada Miejska w Krotoszynie Łukasz Cichy
Młodzieżowa Rada Miejska z Krotoszyna rozpoczęła swoje funkcjonowanie. Dokładnie w czwartek, 21 lutego odbyło się trzecie posiedzenie tego gremium.

Młodzieżowa Rada Miejska została powołana uchwałą Rady Miejskiej 29 maja 2018 r. i zmieniała wcześniejszą uchwałą z 2010 r. To właśnie wtedy ostatnim razem działało takie gremium. -Młodzieżowa Rada składająca się z przedstawicieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, mających swą siedzibę na terenie miasta i gminy Krotoszyn, ma charakter opiniodawczy, wnioskodawczy i doradczy wobec działań organów samorządowych Miasta i Gminy Krotoszyn w sprawach dotyczących młodzieży i mogących mieć istotne znaczenie dla niej – możemy wyczytać w uchwale.

Pierwsze posiedzenie odbyło się 12 grudnia ubiegłego roku, a drugie – podczas, którego wybrano przewodniczącego i jego zastępców – 31 stycznia. Przewodniczącym tego gremium został Klaudiusz Siudy, natomiast wiceprzewodniczącymi Aleksandra Palczewska oraz Wiktoria Bąk.

-Jesteśmy powołaną Młodzieżową Radą Miejską. Chcemy coś osiągnąć dla młodzieży, sprawić aby nam się jeszcze lepiej żyło. Do tej pory poruszaliśmy tematy związane z naszym środowiskiem. Ogólnie z młodzieżą planujemy taki festiwal młodych talentów. Na pewno będzie on zorganizowany wiosną. Mam nadzieję, że będzie to pozytywne – powiedział nam przewodniczący Klaudiusz Siudy.

Kadencja obecnej rady potrwa do września 2019 r. -_Rada działa na zasadzie statutu. Każdy radny ma statut. Z opóźnieniem dwumiesięcznym ruszyliśmy, ale od grudnia spotykamy się co miesiąc. To jest nasze trzecie, kolejne spotkanie _– poinformował nas Sławomir Kramarz, opiekun grupy.

W Młodzieżowej Radzie Miejskiej zasiada 21, czyli dokładnie tylu, ilu przedstawicieli ma dorosła Rada Miejska. Z tym wyjątkiem, że wybory odbywały się w szkołach, a kandydować mogli uczniowie.

-_Każda szkoła miała co najmniej jednego kandydata. Nie wszystkie gminy w szkole się w to włączyły i z niektórych szkół z tego względu mamy dwóch radnych, którzy daną szkołę reprezentują. Jest to pierwszy rok, taki pilotażowy. Więcej wyklaruje się pewnie w następnej kadencji _– dodał Sławomir Kramarz, opiekun grupy.

W gremium zasiadają uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych, III klasy gimnazjów, a także I-III klas szkół ponadgimnazjalnych, w wieku 14-18 lat.

W skład Młodzieżowej Rady Miejskiej wchodzą: Jakub Stasiak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie), Wojciech Cierniewski (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie), Kacper Nowakowski (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie), Zofia Nalewajko (Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie), Aleksandra Palczewska (Szkoła Podstawowa nr 7 im. Henryka Jordana w Krotoszynie), Blanka Kostka (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Benicach), Filip Adamski (Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Biadkach), Wojciech Pierunek (Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lutogniewie), Michał Olachowski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Krotoszynie), Filip Kot (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie), Klaudiusz Siudy (I Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie), Maciej Włoch (Szkoła Podstawowa im bp. Michała Kozala w Kobiernie), Monika Sikora (Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Zalewskiego w Świnkowie), Zuzanna Walczak (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie), Miłosz Rebelka (Szkoła Podstawowa im bp. Michała Kozala w Kobiernie), Szymon Staśkowiak (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie), Bartosz Broda (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie), Bartosz Polak (Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Chwaliszewie), Wiktoria Bąk (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie), Jagoda Sikora (Szkoła Podstawowa w Roszkach) oraz Milena Małuszek (Szkoła Podstawowa w Gorzupi).

Opiekunami Młodzieżowej Rady Miejskiej są: Sławomir Kramarz (nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie) oraz Agnieszka Ryba (nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie).


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło?

Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: krotoszyn@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie