Podpisano umowę na rozbudowę szpitala w Krotoszynie [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Moment podpisania umowy z firmą Komputronik
Moment podpisania umowy z firmą Komputronik Wiesław Zdobylak
Udostępnij:
W piątek 16 marca zarząd powiatu krotoszyńskiego podpisał z firmą Komputronik Biznes Sp. z o.o. z Poznania umowę na rozbudowę za 24 mln zł krotoszyńskiego szpitala powiatowego przy ul. Mickiewicza. Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy już w najbliższy czwartek, a sama rozbudowa ma się definitywnie zakończyć 30 września przyszłego roku.

Do podpisania umowy doszło podczas specjalnej uroczystości, którą zorganizowano w jednej z sal Starostwa Powiatowego. Wzięli w niej udział m.in. starosta krotoszyński Stanisław Szczot-ka, wicestarosta Paweł Radojewski, skarbnik powiatu Andrzej Jerzak, dyrektor SPZOZ w Krotoszynie Krzysztof Kurowski, prezes zarządu Komputronik Biznes Sp. z o.o Wojciech Buczkowski oraz inni zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Inżyniera kontraktu.
Uroczystość poprowadziła audytorka wewnętrzna Starostwa Powiatowego Anna Koźmińska, która po powitaniu gości poprosiła dyrektora Krzysztofa Kurowskiego o komentarz do prezentacji pn. “Budujemy nowy szpital”.
Dyrektor Kurowski ze swadą opowiadał o planach rozbudowy szpitala przy ul. Mickiewicza: do starej bryły zostanie dobudowane kolejne skrzydło, które sprawi, że cały obiekt będzie zwarty i zamknięty. W nowym skrzydle ma się pomieścić kilka oddziałów, znajdą się tam również pomieszczenia specjalne, takie jak magazyny czystej i brudnej bielizny, pro morte oraz pomieszczenia cateringu. Na parterze w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego oddziału chorób wewnętrznych jako przedłużenie tego oddziału zaplanowano pomieszczenia na 12 łóżek szpitalnych. Dużą część parteru przeznaczono na oddział pediatryczny na 20 łóżek, w tym 6 łóżek dla dzieci najmłodszych. Zaplanowano również 5 pomieszczeń dla rodziców małych dzieci, gdzie będą oni mogli sprawować całodobową opiekę nad swoimi maleństwami. Bezpośrednio przy
wejściu na kondygnację parteru zaplanowano Izbę Przyjęć, obok której znajdować się będzie 14-łóżkowy oddział chemioterapii dziennej oraz apteka szpitalna.
Z kolei na piętrze funkcjonować będzie oddział ginekologiczno-położniczy z blokiem porodowym. Zaprojektowano 19 łóżek położniczych (matka plus dziecko) oraz 20 łóżek ginekologicznych. Do oddziału przylegać będzie 4-stanowi-skowy oddział neonatologiczny. Przy głównym trakcie komunikacyjnym zlokalizowany zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii na 6 stanowisk, co ułatwi dostęp do Szpitalnego Oddziału Ratowniczego, bloku operacyjnego i obszaru diagnostycznego.
– Chemioterapię dzienną uruchomimy 1 kwietnia. Tak więc nasze plany przekształcą się w fakty. Rozbudowa szpitala to będzie inwestycja epokowa. O jej skali mówi taki choćby fakt, że co miesiąc, przez półtorej roku, będziemy wydawać na budowę kolejnych części gmachu po 1,4 mln zł. Rozmach budowy będzie doskonale dla wszystkich widoczny, b na terenie dawnego parkingu staną dwa wielkie dźwigi. I właśnie z parkingiem i parkowaniem będziemy mieli największy kłopot. No i z hałasem – mówił dyrektor SPZOZ.
Po tej prezentacji swoje podpisy pod dokumentami zaczęli składać starosta Stanisław Szczotka, prezes Komputronik Biznes Wojciech Buczkowski, wicestarosta Paweł Radojewski, skarbnik powiatu i wreszcie dyrektor szpitala. Trochę to trwało, bo każdy z wymienionych oficjeli musiał podpisać kilkanaście kart i złożyć kontrasygnaty.
Według zapewnień wykonawcy prace ruszą już w najbliższy czwartek 22 marca i potrwają do 3o września 2019 roku.

Pokolenie Z Dobry, ale szybki klient

Wideo

Dodaj ogłoszenie