Piłka Nożna: Wygrana i remis Białego Orła na koniec sezonu [ZDJĘCIA]

Przemysław Bochna
Ekipa Białego Orła w minionym tygodniu zakończyła już rozgrywki w IV lidze. Ostatnie dwa mecze przyniosły zwycięstwo nad ekipą Victorii Ostrzeszów 4:2 i remis z SKP Słuopcą 2:2.

Najpierw 31 maja orły podejmowały w meczu wyjazdowym Victorię Ostrzeszów. Mecz mógł się podobać, a wygrana koźmińskiej ekipy 4:2 cieszyła kibiców. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Szymon Gałczyński (6’), Marcin Szymkowiak (49’), Dawid Guźniczak (56’ i 75’).

W minioną sobotę, 3 czerwca z kolei, na własnej murawie podopieczni Dolaty stawiali dzielny opór ekipie SKP Słupca, z którą jednak już tak łatwo nie było. Słupczanie – niżej notowani w lidze – pokazali się w ostatnim ligowym meczu z lepszej strony. Ich waleczność przyniosła remis, a co za tym idzie poprawili nieznacznie swoje notowania na koniec sezonu.

Zaczęło się bardzo dobrze dla naszej ekipy, która zdecydowanym presingiem już w 18’ minucie objęła prowadzenie po strzale Szymona Gałczyńskiego. Do przerwy gra była już ostrożniejsza i przy 1:0 dla orłów sędzia odesłał piłkarzy na przerwę.

Po zmianie stron ekipa orłów strzeliła kolejnego gola. I tym razem strzelił Gałczyński w 53’ minucie spotkania. Kiedy wydawać by się mogło, że może być już coraz lepiej dla naszej ekipy, niespodziewanie na kilkanaście minut przed końcem – ekipa ze Słupcy przebudziła się i dwiema akcjami w wykonaniu Marcina Balalja (86’) i Piotra Głowali (88’) doprowadza do remisu 2:2, który mimo starań obu drużyn nie zniknął z tablicy wyników.

Ostatni mecz Białego Orła na remis. Statystyka z kolei nie aż tak zła. Najważniejsze, że drużyna utrzymała się w lidze. Trzeba śmiało stwierdzić, że lepsza była pierwsza część sezonu. Wtedy Biały Orzeł był nawet w czubie tabeli. Ostatecznie ósma pozycja z bilansem 11 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek.

Teraz przyjdzie czas na podsumowanie sezonu, wyciąganie wniosków i mobilizacja przed kolejną odsłoną IV ligi, która zacznie się już jesienią. Jedno co jest pewne to fakt, że ekipie potrzebne są zmiany. Popracować należy nad kondycją, która pod koniec sezonu niestety szwankowała. Warto również popracować nad stałymi fragmentami gry, z których orły często nie potrafiły wypracować akcji. To jednak zadanie dla całego sztabu szkoleniowego.