Piłka nożna: Puchar Krotoszyna dla Pancomu Zduny

Paweł Krawulski
W niedzielne popołudnie, 11 lipca na orliku rozegrany został mecz finałowy interesujących rozgrywek. Chodzi o Puchar Krotoszyna w piłce nożnej 6-cioosobowej.

To kolejne rozgrywki rozgrywane pod egidą Playareny. Piłkarze amatorzy walczą tu nie tylko o prestiż. Zwycięzca będzie miał możliwość rywalizacji z najlepszymi drużynami z kraju. Finał Fortuna Pucharu Polski rozgrany zostanie 22 sierpnia na boiskach bocznych WKS-u Śląska Wrocław.

Sawka była zatem olbrzymia, Każda z 12-nastu drużyn marzyła by zaprezentować się w stolicy województwa dolnośląskiego i walczyć o końcowe trofeum.. Krotoszyńskie rozgrywki odbywały się w oparciu o system pucharowy, gdzie przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji. Same spotkania trwały 2x 30 minut.
11 lipca spotkali się na orliku dwaj faworyci. Teamy: A Seree Tee i Pancomu Zduny Obie drużyny miały względem siebie rachunki do wyrównania W niedawno zakończonych rozgrywkach ligowych zdunowska drużyna zapewniła sobie mistrzostwo, zostawiając w pokonanym polu własne drużynę A Seree Tee. Podtekstów nie brakowało. Tym bardziej ze drużyna A Seree Tee to niezwykle utytułowana firma i przez lata hegemon rozgrywek. Do tego ma w swoim składzie Kamila Kucharskiego, reprezentanta Polski w piłce nożnej 6-ciosobwoej.
Jednak samo starcie ponownie od pierwszych minut zdominowała zdunowska ekipa Grając niezwykle dynamicznie i z pełnym zaangażowaniem, natychmiast zaatakowała bramkę gospodarzy. Co więcej akcje kończyła celnymi strzałami. Raz po raz zawodnik podnosił ręce w geście triumfu, po zdobyciu gola. Tymczasem Team A Serre Tee nie posiadał swojego dnia. Akcje były budowane pośpiesznie, a uderzenia były w większości nieprzygotowane. Nic zatem dziwnego że schodzących na przerwę futbolistów liczne zgromadzona publiczność zegnała krótkim stwierdzeniem. Poznaliśmy już nowego mistrza. Pancom prowadził w tym czasie 8:2. W drugiej połowie gra się już wyrównana. Liderzy krotoszynian obudzili się z letargu. Niestety na wyrównanie zabrakło czasu. Team Panconu pilnował wyniku, który ani przez chwile nie był zagrożony. Końcowy wynik 13:8 mówi sam za siebie. Zaczęła się celebracja i cieszenie się z okazałego pucharu przez zwycięzców. Nagrodę wręczył zwycięzców jeden z organizatorów Dominik Góral.

Sami organizatorzy już zapraszają kibiców i sympatyków na cieszący się uznaną renomą turniej Summer Cup. Rozgrywki z udziałem 16 drużyn rozegrane zostaną w dniach: 24-25 lipca.

Skład zwycięzców: Patryk Szulc, Dawid Płaczek, Kacper Kołodziej, Mikołaj Szulc, Artur Błażejczak, Rajmund Siecla, Mateusz Wachowiak, Mateusz Kaszub, Szymon Dąbrowski, Łukasz Konopka, Patryk Łuczak, Karol Łusiak, Kacper Brylewski, Maciej Stefański, Kacper Pinkowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani