Piłka Nożna: Biały Orzeł Koźmin Wlkp. - Centra Ostrów Wlkp. 1:2 (1:2) [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Kolejny ligowy mecz w gronie czwartoligowców mają za sobą koźmińscy piłkarze. W minioną sobotę podejmowali u siebie ekipę Centry Ostrów Wlkp. – wicelidera tabeli. Mecz zatem należał do tych twardych i emocjonujących kibiców od samego początku.

Drużyna Białego Orła wyszła na boisko mocno zmobilizowana i niesiona dopingiem swoich kibiców, których na stadion przybyło całkiem sporo. Od początku było widać, że obie drużyny tak łatwo nie oddadzą trzech punktów. Zaczęło się jednak bardzo nerwowo i to po obu stronach boiska. Zarówno Orły, jak i ich przeciwnicy chcieli już na początku zdobyć prowadzenie by zapewnić sobie chwilę oddechu i skupić się na obronie by zmęczyć przeciwnika.

W koźmińskiej ekipie ta początkowa nerwowość zamieniła się w skuteczność. Piłkarze trenera Macieja Dolaty grali dobrze w środku pola, a dośrodkowania na skrzydła przynosiły szybkie akcje, które skupiały się w polu karnym Centry. Tam skutecznym strzałem już w 12’ minucie popisał się Jakub Szymkowiak i było 1:0 dla Białego Orła.
Niestety koźmińska ekipa nie potrafiła długo utrzymać korzystnego dla siebie wyniku. Centra po stracie bramki zaczęła grać bardzo agresywnie i bez pardonu wchodziła w pole karne orłów, gdzie dochodziło do różnych sytuacji w tym niestety fauli. Po jednym z nich sędzia główny spotkania wskazał na wapno i Centra stanęła przed wykorzystaniem rzutu karnego. Bez większych problemów karnego wykonał w 18’ minucie Tomasz Adamiak.

Mecz praktycznie zaczął się od nowa. Nerwy puściły. Obie drużyny zaczęły bardziej szanować siebie i piłkę nastawiając się na długie rozgrywanie piłki i szukanie szansy na podwyższenie wyniku z kontry. To spowodowało, że mecz stał się dość sennym widowiskiem i właściwie pojedynek bardzo się wyrównał. Tak było przynajmniej do 23’ minuty, kiedy to na 2:1 dla Centry strzelił gola słabo pilnowany Marcin Kucharski. Przy takim wyniku skończyła się pierwsza odsłona meczu na Floriańskiej.

Druga część meczu nie przyniosła już zmiany wyniku. Orły oczywiście walczyły o remis, ale z mizernym skutkiem. Waleczności jednak nie można piłkarzom odmówić. Trener Centry wiedział jednak, że z tak twardym rywalem jak Biały Orzeł nie ma co ryzykować i jego taktyka do końca była dość czytelna – pilnować korzystnego wyniku i szukać szansy z kontry.

Kolejny mecz ligowy Biały Orzeł rozegra już za tydzień, 14 kwietnia, w Wielką Sobotę o godzinie 15:00 na boisku w Ostrowie. Tym razem rywalem będzie lider tabeli – ekipa Ostrovii. Czy Biały Orzeł stać na wygraną z liderem? Odpowiedź już za tydzień.