Piłka Nożna: Astra wygrywa, Piast na remis [ZDJĘCIA]

Przemysław Bochna
W niedzielę, 23 kwietnia nasze okręgowe ekipy rozegrały kolejne ligowe spotkania. Astra pokonała Orła Mroczeń 2:1, a Piast Kobylin zremisował z wiceliderem ligi z Odolanowa 1:1

Kolejne mecze mają za sobą nasze ekipy okręgowe. Astra Krotoszyn wybrała się do Mroczenia by zmierzyć się z tamtejszą ekipą Orłów. Pierwsza połowa dla Astry nie była dobra, a po karnym dla gospodarzy i celnym strzale Rafała Janickiego nasi przegrywali 0:1. W drugiej połowie jednak było już znacznie lepiej, a Astra pokazała na co ją stać. Kolejno strzelali: Karol Krystek (50’) i Mikołaj Marciniak (55’). Astra wygrywa w Mroczeniu 2:1.

Piast Kobylin tymczasem rozegrał spotkanie na własnym boisku z ekipą Odolanovii Odolanów, czyli wiceliderem ligi. Ci co skazali Piasta na szybkie pożarcie byli mocno zdziwieni bowiem piastunki podjęły równorzędną walkę. Pierwsza połowa to wet za wet i twarda walka, która mogła się podobać. Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w drugiej połowie. Na 1:0 dla Piasta strzelił w 80’ minucie spotkania Mateusz Wachowiak z Piasta. Do końca ekipa z Odolanowa nie mogła znaleźć sposobu na zremisowanie. Ta sztuka udała się dopiero w doliczonej do regulaminowego czasu gry Sebastianowi Schneiderowi. Mecz zakończył się remisem 1:1 i mało brakowało do małej sensacji w lidze. Piast bowiem zasłużył na wygraną.

Kolejne mecze już za tydzień, w niedzielę. Astra Krotoszyn zagra u siebie właśnie z Piastem Kobylin. Kibiców czekają zatem prawdziwe piłkarskie derby. Kto będzie górą w tym spotkaniu? Odpowiedź już za tydzień.