Piłka Nożna: Astra gromi Pogoń Trębaczów, Piast przegrywa ze Stalą [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Wielka Sobota, 15 kwietnia to kolejne rozstrzygnięcia w lidze okręgowej. Astra i Piast mają już za sobą kolejne spotkania.

Za nami kolejne ligowe mecze w ramach okręgówki. 20 kolejka, która odbyła się w Wielką Sobotę przyniosła kolejne rozstrzygnięcia. Astra Krotoszyn podejmowała na swoim boisku ekipę Pogoni Trębaczów. Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu była – jakby to najdelikatniej mówiąc – ospała. Piłkarze dali się łatwo zepchnąć do roli obrońcy własnego pola karnego, gdzie bardziej aktywni byli przyjezdni z Trębaczowa. Zdarzały się naszym okazje z kontry, ale były one zbyt wolne i zbyt czytelne dla Pogoni, która konsekwentnie grała swoje. W 36' minucie Paweł Kozłowski z Pogoni zdobył zasłużoną bramkę dla tej ekipy. W drugiej połowie meczu Astra się przebudziła i pokazała kto gra tak naprawdę u siebie. Już minutę po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu piękną bramką popisał się Mikołaj Marciniak. Mecz zaczął się zatem od początku z nastawianiem na Astrę, która zaczęła grać szybciej, składniej i pewniej. W 66'minucie na 2:1 dla Astry strzelił Szymon Juszczak. Kilka minut później wynik podwyższył Łukasz Budziak, który – co trzeba podkreślić – szukał swojej szansy w całym spotkaniu u był jednym z bardziej aktywnych graczy „asterki”. Mecz kończy się 3:1 dla Astry.

Skład Astry Krotoszyn:
Patryk Wojtkowiak, Kacper Kmieciak, Łukasz Wawrocki, Karol Krystek, Szymon Kołaczkowski, Paweł Kryś, Łukasz Budziak, Szymon Juszczak, Mateusz Marciniak, Krzysztof Ratyński, Mikołaj Marciniak, trener: Leszek Krutin

Piast z kolei rozgrywał swój mecz na wyjeździe z ekipą Stali Pleszew. Mecz przegrany 1:2. Chociaż pierwsza połowa zakończyła się 1:0 dla Piasta po bramce Patryka Kamińskiego w 35' minucie spotkania. W drugiej połowie zabrakło szczęścia, a zwycięstwo Stali zapewnili strzałami: Tomasz Zawada (66') i Daniel Zębski (87').

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news