Piast Gliwice - Warta Poznań 3:0 [ZDJĘCIA]. Pewne zwycięstwo Piasta!

ivan / Foto: Arkadiusz Gola
Piast Gliwice pewnie pokonał Wartę Poznań 3:0, w meczu otwierającym 22. kolejkę I ligi. Bramki dla gospodarzy strzelali Ruben Jurado w pierwszej połowie oraz Wojciech Lisowski i ponownie Jurado, w drugiej.

Mecz w Gliwicach ustawiła bramka Rubena Jurado, który w 31. minucie wpadł w pole karne Łukasza Radlińskiego i atomowym uderzeniem pokonał golkipera z Poznania. Był to gol w pełni zasłużony, bo do momentu strzelenia bramki to gospodarze prowadzili przez cały czas grę. Podopieczni trenera Araszkiewicza wyglądali już od pierwszego gwizdka arbitra na całkowicie zagubionych. Zespół Warty nie potrafił zupełnie przeciwstawić się agresywnej grze miejscowych, którzy raz po raz siali zamęt w szeregach obronnych rywali. Jednak do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Czytaj pełną relację z meczu w serwisie Ekstraklasa.net

Piast Gliwice 3:0 Warta Poznań (1:0)

1:0 Ruben Jurado 31'
2:0 Wojciech Lisowski 51'
3:0 Ruben Jurado 56'

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!

Piast: Dariusz Trela - Wojciech Lisowski, Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Mateusz Matras - Pavol Cicman, Alvaro Jurado, Rudolf Urban, Ruben Jurado (81 Adrian Świątek), Tomasz Podgórski - Tomas Docekal (63,. Tomasz Bzdęga).

Warta: Łukasz Radliński - Grzegorz Bartczak, Maciej Wichtowski, Przemysław Otuszewski, Adam Mójta - Tomasz Magdziarz, Maciej Mysiak, Łukasz Grzeszczyk (46. Piotr Reiss), Tomasz Foszmańczyk (62. Alain Ngamayama), Bartosz Bereszyński - Marcin Klatt (62. Piotr Giel).

Żółte kartki: Klepczyński, Podgórski - Grzeszczyk, Wichtowski, Bereszyński.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 5500.

Śląskie na sportowo na Facebooku. Koniecznie dołącz do nas i bądź na bieżąco z tym co dzieje się w regionalnym sporcie!