OSOBOWOŚĆ ROKU: W powiecie klarują się już pierwsi liderzy naszego plebiscytu

Redakcja
Głosami mieszkańców województwa wielkopolskiego, w miastach i powiatach zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

Jak na razie w powiecie krotoszyńskim w kategorii kultura prowadzi Marta Krzykała z Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera w Krotoszynie przed Jackiem Kępą i Arlettą Polańską.

Nasza liderka w roku 2016 ukończyła studia licencjackie z zakresu Informacji naukowej i bibliotekoznawstwa o specjalności Infobrokerstwo na Wydziale Pedagogiczno – Artysty-cznym UAM w Kaliszu . W lipcu 2018 na tej samej uczelni zdobyła tytuł magistra kierunku Pedagogika ze specjalnością komunikacja i poradnictwo społeczne. – Po pięciu latach studiów podjęłam decyzję o powrocie do Krotoszyna i pozostaniu w naszym mieście. Od maja 2019 pracuję na stanowisku Młodszego Bibliotekarza w krotoszyńskiej bibliotece. Praca w bibliotece była moim marzeniem od czasów gimnazjum, ponieważ bardzo lubię czytać książki. Praca bibliotekarza nie jest łatwa, ale nie zmienia to faktu, że jest to zajęcie dające sporo satysfakcji i przyjemności – mówi Marta Krzykała.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna prowadził na dzień składu Maciej Hoffmann, lekarz z przychodni „Familia” w Krotoszynie. Za nim z małą różnicą organizatorka akcji dla Marcelka – Anna Dudkowiak i Zbigniew Młynarczyk, człowiek-orkiestra z Kobylina, któremu pomoc innym nie jest obca.

Nasz lider tym razem nie otrzymał nominacji za bycie jednym z wyróżniających się lekarzy w powiecie (tych tytułów wywalczył już sporo – przyp. red.). Tym razem nominowano go za działania proekologiczne. Nasz lekarz prowadzi bowiem na FB stronę „Truciciele z pow. krotoszyńskiego, gdzie dzięki zaangażowaniu internautów walczy o poprawę własnego środowiska. Jak sam przyznaje, zainteresowanych do obnażania absurdów m.in. przy paleniu odpadami czy zaśmiecaniu naszej przestrzeni nie brakuje.

W kategorii polityki, samorządności i społeczności lokalnej prowadzi Jarosław Kubiak, radny z PiS. Za nim znajdują się burmistrz Krotoszyna – Franciszek Marszałek i radna Sławomira Kalak.

Nasz lider nominowany został za odpowiedzialne pełnienie funkcji radnego, dbanie o mieszkańców i skuteczność w działaniu. – To osoba, która nie boi się walczyć o dobro swoich mieszkańców. Podejmuje się bardzo często trudnych rozmów w powiecie na tematy, które są bliskie swoim wyborcom. A taki gest zasługuje na uznanie – mówi jeden z naszych rozmówców, który chętnie oddaje głos na radnego.

W kategorii biznes prowadzi Tadeusz Stasik, szef rozdrażewskiej firmy Scorpion. Za nim znajdują się: Agnieszka Rembak-Contreras i Carlos Contreras z Bistro Cafe&Tapas oraz Patryk Rzepka z Galerii Krotoszyńskiej.

Nasz lider prowadzi rodzinną firmę od 1997 roku i zajmuje się produkcją maszyn słynnych już na cały świat.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

W wielkim plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2019, który w województwie wielkopolskim prowadzi "Głos Wielkopolski", zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu.

Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła naszej redakcji pod przewodnictwem redaktora naczelnego Adama Pawłowskiego. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

Kategorie i etapy plebiscytu

Głosowanie będzie prowadzone w pięciu kategoriach: Kultura, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna i Nauka.
W pierwszych czterech kategoriach nagrody zostaną najpierw przyznane osobno w Poznaniu, Kaliszu, Koninie i Lesznie oraz w każdym powiecie województwa wielkopolskiego. Laureaci nie tylko zdobędą tytuły Osobowość Roku 2019 w mieście lub powiecie, lecz także, zachowując zdobyte głosy, awansują do wojewódzkiego finału akcji, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Wielkopolski 2019.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

W kategorii Nauka głosowanie będzie prowadzone w jednym etapie w skali całego województwa.

Ogólnopolski finał

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

Laureatów wybiorą Czytelnicy

Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek, 7 stycznia i będzie trwało do środy, 12 lutego 2020 r. do godz. 21:30. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek, 14 lutego i potrwa do środy, 26 lutego. Dwa dni później, w piątek, 28 lutego rozpocznie się ogólnopolskich finał. Jego zwycięzców poznamy w środę, 11 marca.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

Specjalne dodatki do gazety

W ramach plebiscytu do gazety dołączymy dwa specjalne dodatki. W pierwszym z nich, który ukaże się w połowie stycznia, przedstawimy wszystkie nominowane osoby oraz uzasadnienia nominacji.
Drugi dodatek ukaże się na początku marca, po zakończeniu wojewódzkiego etapu plebiscytu. Zamieścimy w nim obszerne rozmowy ze zwycięzcami, prezentacje laureatów z każdego powiatu oraz relację z uroczystej gali, podczas której zostaną wręczone statuetki i nagrody.

Uroczysta gala plebiscytu

W marcu odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

KLIKNIJ i zobacz
relację z gali
poprzedniej edycji plebiscytu

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą dodatkowe wyróżnienia.

Nagrody dla zwycięzców

Laureaci z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku 2019 miasta lub powiatu
  • statuetkę i pamiątkowy dyplom potwierdzający zdobycie tytułu
  • zaproszenie na wojewódzką galę plebiscytu Osobowość Roku 2019
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Osoby, które w wojewódzkich finałach każdej z czterech powiatowych kategorii plebiscytu oraz w wojewódzkiej kategorii Nauka, zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

  • tytuł Osobowość Roku Wielkopolski 2019
  • statuetkę
  • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu Osobowość Roku 2019 w Warszawie
  • dyplom wręczany podczas ogólnopolskiej gali
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Dodatkowo na laureatów pierwszych trzech miejsc w wojewódzkim finale w każdej kategorii plebiscytu czekają zaproszenia dla dwóch osób na weekendowy pobyt w hotelu ze SPA.

Osoby, które w ogólnopolskim finale, w każdej kategorii plebiscytu, zdobędą najwięcej głosów otrzymają tytuł i statuetkę Osobowość Roku Polski 2019. Na laureatów pierwszych trzech miejsc ogólnopolskich rankingów będą czekać także dodatkowe nagrody.

KLIKNIJ I ODDAJ SWÓJ GŁOS

Informacji o akcji udziela:
Tomasz Kierstan
tel. 502 499 779
e-mail: plebiscyt@glos.com

Regulamin plebiscytu

Wideo

Dodaj ogłoszenie