OSOBOWOŚĆ ROKU 2019: Znamy laureatów wielkopolskiej odsłony plebiscytu [ZDJĘCIA]

Redakcja
W czwartek, 27 lutego o godzinie 21.30 zakończyło się głosowanie na Osobowość Roku 2019.

Od początku stycznia nasi Czytelnicy wybierali osoby, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla lokalnych społeczności. Laureaci z miast i powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego finału plebiscytu, w którym zostaną przyznane tytuły Osobowość Roku Wielkopolski 2019.

SPRAWDŹ OFICJALNE WYNIKI GŁOSOWANIA

W kategorii kultura wygrał Piotr Zaremba, doktor, wykładowca na UAM, pastor protestancki z Poznania przed Piotrem i Anastazją Nowak – muzykami z miejscowości Krzykosy i Waldemarem Ligma, organizatorem Festiwalu Czyste Country z Wolsztyna. Nasza aktywna bibliotekarka i laureatka etapy powiatowego z Biblioteki Publicznej im. A. Fiedlera z Krotoszyna zajęła ostatecznie 22. miejsce.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna zwyciężyła z kolei Dorota Woźniak, organizatorka imprezy Serce na pięć zero z Jastrzębska Starego. Za nią uplasowali się kolejno: Aneta Sitkiewicz, Prezes Fundacji Bliżej Domu ze Zbierska i Kazimiera Jankowska, założycielka Grupy Pomocowej Kwiat Lotosu ze Skórzewa. Nasz lekarz rodzinny z przychodni Familia w Krotoszynie – Maciej Hoffmann zajął 4. miejsce.

W kategorii polityka, samorządność i działalność społeczna pierwsze miejsce zajął Włodzimierz Guzik, proboszcz parafii pw. w. Matki Teresy z Kalkuty z Kalisza. Za nim znaleźli się: Zbigniew Zieliński, radny gminy Krzywiń i Małgorzata Fertała, przewodnicząca Rady Powiatu ze Środy Wielkopolskiej. Nasz lider powiatu Jarosław Kubiak, radny powiatu krotoszyńskiego zajął 24. miejsce.

W biznesie pierwsze miejsce zajął z kolei Jakub Tylman prowadzący przedszkola i szkoły ze Śremu. Za nim znaleźli się: Aleksandra Kwiecińska, prezes zarządu Mar-Dom z Konina i Przemysław Janaszak, prezes OSP Trzuskołoń z Gniezna. Tadeusz Stasik z naszej lokalnej firmy Scorpion zajął 9. miejsce.

Laureaci z naszego województwa będą mieli także szansę na zdobycie wyróżnień w skali całej Polski. W tym roku plebiscyt jest prowadzony jednocześnie we wszystkich województwach w kraju. Zwycięzcy z każdego regionu wezmą udział w ogólnopolskim finale, w którym powalczą o tytuły Osobowość Roku Polski 2019 w każdej kategorii. Awansując do finału laureaci zachowają oczywiście głosy zdobyte od początku plebiscytu.

W marcu odbędzie się wojewódzka gala plebiscytu Osobowość Roku 2019, na którą zostaną zaproszeni wszyscy laureaci z miast i powiatów. Na scenie otrzymają piękne statuetki, dyplomy i nagrody. Galę uświetnią także występy wybranych laureatów w kategorii Kultura.

Podsumowaniem całego plebiscytu będzie ogólnopolska gala, podczas której zostaną wręczone główne tytuły - Osobowość Roku Polski 2019. Na uroczystość transmitowaną na żywo w internecie zostaną zaproszeni zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa, którzy na scenie odbiorą dodatkowe wyróżnienia.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Straż Miejska w Krotoszynie ma nowe auto. Kosztowało prawie ...

WRACAMY DO TEMATU: Lekarka usłyszała zarzut. Sprawa w prokuraturze

Z AKCJI: Kompletnie pijany 19-latek wbił się w narożnik budy...

Z AKCJI: Znamy szczegóły wypadku w Rozdrażewie [ZDJĘCIA]

AKTYWNIE: Młodzież z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z wizy...

KULTURA: W ramach 42. edycji festiwalu w Galerii Refektarz o...

Wideo

Dodaj ogłoszenie