Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 | W każdej osobowości liczy się również pasja

Marcin Szyndrowski
Wybieramy wybitne postacie, które w minionym roku miały wpływ na życie w naszym powiecie. Głosowanie potrwa w powiatach do końca stycznia.

Trwa plebiscyt Osobowość Roku 2017. Etap powiatowy potrwa do 31 stycznia, do godziny 21. Tego dnia poznamy zwycięzców.

W kategorii kultura na naszym terenie prowadzi Leszek Sworowski, muzyk-bluesman, nominowany za organizację koźmińskiego ogólnopolskiego May Blues Meeting Festival, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ludzi z całej Polski. Nasz kandydat to również czołowy muzyk bluesowej formacji Tandeta Blues Band, która dość często koncertuje w powiecie.

W kategorii działalność społeczna i charytatywna prowadzi jak na razie Wiesław Głuszek. Nasz kandydat pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Krew oddaje od 31 lat, a honorowe krwiodawstwo jest dla niego pasją. – Po prostu lubię to co robię i robię to co lubię. Spełniam swoje młodzieńcze marzenia. Ratowanie życia mam we krwi. W Koźminie działam od 2000 roku, kiedy to wraz z dr. Przewoźnym organizowaliśmy podczas Dni Koźmina akcje poboru – mówi Wiesław Głuszek.

W 2007 roku narodził się pomysł utworzenia Klubu HDK przy Urzędzie Miasta. 28 lutego 2008 roku w sali sesyjnej 20 krwiodawców spotkało się na spotkaniu założycielskim Klubu HDK pod nazwą Klub HDK PCK przy UMiG w Koźminie. – I od tej pory klub działa prężnie organizując coraz liczniejsze akcje. Obecnie klub liczy ok. 150 krwiodawców. Chciałbym zaznaczyć, że gdyby nie krwiodawcy i ich zaangażowanie oraz pomoc wielu ofiarodawców nie byłoby tych sukcesów – dodaje Wiesław Głuszek.

Nasz kandydat jest dumny, że może spełniać swoje młodzieńcze marzenia pośród tak wspaniałych ludzi. – Przed kilkoma laty kolega, który tworzył Radę Kolejarskich Klubów HDK zapytał mnie dlaczego pomagam? Odpowiedź była krótka: „bo lubię” – kończy Wiesław Głuszek.

W gronie osób z kategorii samorządność i społeczność lokalna prowadzi Jakub Nelle, ratownik medyczny SP ZOZ Krotoszyn, nominowany za założenie i prowadzenie największego profilu społecznościowego w Polsce Ratownictwo Medyczne: Łączy nas wspólna pasja, a także prowadzenie prelekcji na temat pierwszej pomocy.
Nasz ratownik mieszka w Kobylinie. Ma 31 lat. Ratownikiem Medycznym jest od kiedy skończył dzienne medyczne studium zawodowe. Zawodowo pracuje od 10 lat w zespołach ratownictwa medycznego SPZOZ Kroto-szyn w podstacji w Kobylinie. Praca nie należy do najłatwiejszych. – Każdy wyjazd jest inny i troszkę przez 10 lat ich było. Nie mogę zapomnieć nieudanej reanimacji 4 -letniej dziewczynki czy wypadku w Józefowie, gdzie śmierć poniosło paru nastolatków – mówi Jakub. Często zdarza się też tak, że jako ratownik jeździ do przypadków nieuzasadnionych.

– Niestety tzw. nieuzasadnionych wyjazdów jest bardzo dużo. Często bywa tak, że będąc u osoby, u której nie ma nagłego zagrożenia życia w tym samym czasie ktoś bardzo potrzebuje tej karetki . Efekt tego jest taki, że długo się czeka na zespół, a jak wiadomo czas odgrywa bardzo ważną rolę jeśli chodzi o życie człowieka – dodaje nasz ratownik.

Plany na przyszłość Jakub Nelle ma dość dobrze sprecyzowane. – Dalej się rozwijać w tak piękniej dziedzinie jaką jest medycyna ratunkowa, bo co może być piękniejszego od możliwości ratowania ludzkiego życia. Dodatkowo prowadzę największy profil społecznościowy w Polsce odnośnie Ratownictwa Medycznego – ponad 50 tysięcy fanów oraz blog. Prowadzę prelekcje odnośnie pierwszej pomocy w szkołach. Sam też szkolę przyszłych ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy – kończy nasz aktywny rzecznik zespołów ratownictwa medycznego.

W kategorii biznes pierwsze miejsce zajmuje Joanna Dzierla – prezes stowarzyszenia „Smo-szew Nasza Wioska”, nominowana za integrowanie społeczności lokanej poprzez organizowanie wielu imprez, m.in. „Kaczor – wyścigi konne” oraz „Spotkanie z kabaretem”. – Chcemy po prostu integrować naszą społeczność. Udaje się to w stu procentach – mówi pani Joanna.
Oczywiście, wszystko jeszcze może się zmienić. Kandydaci z powiatu krotoszyńskiego czekają na Państwa głosy. Obok prezentujemy wszystkie zgłoszone osoby. Nagrodą główną jest najwyższe wyróżnienie – unikatowa statuetka Tulipana Głosu Wielkopolskiego. Osobowości Roku 2017 wybierzemy głosami czytelników. Więcej informacji i ankietę zgłoszeniową można znaleźć na www.gloswielkopol-ski.pl/osobowośćroku.

Pytania dotyczące plebiscytu można kierować pod adresem mailowym: plebiscyt @glos.com lub telefonicznie - 502 499 786 (Milena Kochanowska).

ZAGŁOSUJ

UWAGA: Ważne informacje dla nominowanych - KLIKNIJ i przeczytaj

src="http://plikoskop.polskapress.pl/GD/O/k2.jpg">

src="http://plikoskop.polskapress.pl/GD/O/k3.jpg">



src="http://plikoskop.polskapress.pl/GD/O/k4.jpg">



Nominuj swojego kandydata w tej kategorii



Informacji o akcji udziela Milena Kochanowska
tel. 502499786
e-mail: [email protected]
Koszt SMS-a: 2,46 zł z VAT





Plebiscyt ma dwa etapy. Podczas etapu powiatowego wybieramy Osobowość Roku w każdej z czterech kategorii na poziomie powiatu. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania.

Ważne terminy:
  • na nominacje czekamy od 22 grudnia 2017 do 16 stycznia 2018
  • etap powiatowy rozpocznie się 5 stycznia 2018 o godzinie 16 i potrwa do 31 stycznia do godziny 21 (o tej godzinie zakończy się głosowanie)
  • etap wojewódzki rozpocznie się 2 lutego 2018 i zakończy się 14 lutego o godzinie 21.


Na zwycięzców czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali.

Cenne nagrody:

Etap powiatowy
Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach na etapie powiatowym otrzymają:

  • dyplom uznania
  • statuetkę
  • awans do finału wojewódzkiego
  • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017

Etap wojewódzki
Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach na etapie wojewódzkim otrzymają:

  • dyplom uznania
  • statuetkę Osobowości Roku 2107 (tulipan Głosu Wielkopolskiego)
  • voucher pobytowy dla dwóch osób do Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality
  • pióro z imiennym oznakowaniem
  • prezentacje w specjalnym dodatku do Głosu Wielkopolskiego
  • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017




KLIKNIJ i zobacz stronę Hotelu Miłomłyn Zdrój


Zdobywcy II i III miejsca w poszczególnych kategoriach na etapie wojewódzkim otrzymają:
  • dyplom uznania
  • voucher pobytowy dla dwóch osób do Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality
  • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017


Wyjątkowa nagroda



Nagrodą w plebiscycie jest także najwyższe wyróżnienie Głosu Wielkopolskiego - statuetka Tulipana - wręczane tylko w wyjątkowych okazjach i tylko wyjątkowym ludziom. Autorką projektu statuetki jest młoda artystka Marta Rzepińska. Projekt został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pierwowzorem statuetki "Tulipana Głosu Wielkopolskiego" była specjalna odmiana tulipana o nazwie Głos Wielkopolski, wyhodowana w 2015 r. i zarejestrowana w holenderskiej Królewskiej Księdze Odmian Tulipanów z okazji 70. urodzin Głosu.

Informacji udziela Milena Kochanowska 502 499 786, e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu "Osobowość Roku 2017"



center>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto