Oliwia Matuszewska wraz z nowym partnerem zdobyła tytuł Mistrza Polski w tańcu towarzyskim!

Wiesław Zdobylak
Oliwia Matuszewska z Kobylina podczas Mistrzostw Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego rozgrywanych w Szczecinie w dniach 20 i 21 października wywalczyła wraz z nowym partnerem Justasem Zagurskasem tytuł "Mistrzów Polski na rok 2018". W zaciętej rywalizacji w tańcu towarzyskim wzięło udział 21 najlepszych par tanecznych z całej Polski.

Oliwia Matuszewska w tegorocznych Mistrzostwach Polski w tańcu towarzyskim wystartowała w parze ze swoim nowym partnerem Justasem Zagurskasem, Litwinem mieszkającym w Anglii. Podczas dwudniowych zmagań rywalizowali oni z 21 najlepszymi parami tanecznymi w Polsce.
Oliwia Matuszewska i Justas Zagurskas startowali w kategorii 16-20 lat – młodzież starsza Open Standard, zdobywając pierwsze miejsce i tytuł "Mistrzów Polski na rok 2018".
Tak wspaniałe osiągnięcie to zasługa bardzo ciężkiej pracy i poświęcenia. Warto podkreślić, że Oliwia z Justasem trenują wspólnie zaledwie od trzech miesięcy po zmianach parterów tanecznych. Justas dla realizacji swojej pasji tanecznej zamieszkał w Polsce, by móc wspólnie z Oliwią kontynuować karierę taneczną. Korzystając z talentu jaki niewątpliwie Oliwia i Justas posiadają oraz dzięki tytanicznej pracy na treningach, para zdobyła tytuł "Mistrzów Polski na rok 2018" już w pierwszym podejściu.
Obecnie nasi tancerze ciężko trenują przygotowując się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach od 6 do 9 grudnia 2018 r. w Paryżu.

oprac. Wiesław Zdobylak
tekst: Andrzej Wawrzyniak

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie