Olimpijki z Rozdrażewa, Joanna i Natalia Szablewskie, zostały uhonorowane przez Radę Gminy [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Joanna i Natalia Szablewskie w włodarzami gminy Rozdrażew chwilę po ich uhonorowaniu
Joanna i Natalia Szablewskie w włodarzami gminy Rozdrażew chwilę po ich uhonorowaniu Wiesław Zdobylak
Uczestniczki XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Katowicach Chorzowie i Mikołowie, rozgrywanych w dniach 9–12 czerwca br., mieszkanki gminy Rozdrażew Joanna i Natalia Szablewskie zostały uhonorowane za wybitne osiągnięcia sportowe przez radnych Rady Gminy Rozdrażew i wójta Mariusz Dymarskiego. W uroczystości wzięli udział rodzice i najbliżsi młodych olimpijek oraz ich trener Marcin Jerzak.

Joanna i Natalia Szablewskie występowały w kilku konkurencjach na wielkiej hali sportowej w Chorzowie. W XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Katowicach Chorzowie i Mikołowie, rozgrywanych w dniach 9–12 czerwca br., wzięło udział aż 1000 zawodników, 340 trenerów i opiekunów osób niepełnosprawnych, 18 reprezentacji Oddziałów Regionalnych, 400 wolontariuszy i ok. 360 sędziów.
Uzdolnione mieszkanki gminy Rozdrażew starowały w kilku konkurencjach, zajmując bardzo wysokie miejsca i zdobywając medale. Joanna Szablewska zdobyła dwa srebrne medale w biegach na 100 i 200 m, natomiast Natalia Szablewska zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m i brązowy medal w pchnięciu kulą.
– Uczestników olimpiady było ponad tysiąc, tak że wynik naszych dziewcząt jest bardzo dobry. Niestety, nie pojadą do Abu Dhabi na rozgrywki międzynarodowe, bo nie zdobyły złotych medali. Olimpiady Specjalne mają na celu wyrównywanie szans i są wkładem do funkcjonowania na wyższym poziomie społecznym. Wielkie gratulacje, dziewczyny, jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów – mówił ich trener Marcin Jerzak, za co on sam, jak i jego podopieczne zostali nagrodzeni przez radnych oklaskami.
Chwilę później wójt Dymarski, przewodniczący Rady Gminy Artur Jakubek oraz radny powiatowy Henryk Jankowski wręczyli rozdrażewskim olimpijkom drobne upominki, dyplomy i piękne kwiaty. Upominki trafiły również do ich trenera. Dziewczęta opuściły obrady sesji pobrzękując medalami, co zrobiło na wszystkich całkiem miłe wrażenie.

+++

Wideo

Dodaj ogłoszenie