Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2018"

Marcin Szyndrowski
arch. szkoły
Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy. Takie, które odmienią życie uczestników. Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.

Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fu-ndacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.
Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 tys. zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.). Fundacja zaprasza organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców oraz domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Gran-towym Programu Równać Szanse od 2007 roku.
Termin składania wniosków upływa dokładnie 14 marca 2018 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownac-szanse.pl. Dodatkowo w trzy kolejne soboty lutego br, odbędą się szkolenia dla zainteresowanych organizacji pt. „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?”. Szkolenia odbędą się w pięciu miastach Polski, a zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www. rownacszanse.pl
W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.
W ramach jednej z edycji, o czym warto przypomnieć, znaleźli się m.in. uczniowie I LO w Koźminie Wlkp. Projekt został napisany i zrealizowany przez Agnieszkę Obst i Lucynę Rado-jewską-Felczak nauczycielki z ko-źmińskiego ogólniaka. Panie już wielokrotnie dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie pozyskały fundusze na realizację dodatkowych zajęć dla młodzieży. Bezpośrednio brało w nim udział 14 osób.
W ramach projektu zawiązała się się grupa teatralna „For Little Smile”, która przez kilka miesięcy zbierała różne doświadczenia, które pomogły im w późniejszym przygotowaniu scenariusza oraz przygotowaniu przedstawienia skierowanego do dzieci. Podczas zajęć projektowych młodzież miała okazję zapoznać się z tajnikami pracy aktorskiej. Nie było to proste, gdyż każdy z nich musiał odkryć w sobie pierwiastek aktorski. Udało się wyśmienicie.

(Źródło: Foto Olimpik)

center>

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto