Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noworoczny występ zespołu Krotoszanie [GALERIA ZDJĘĆ]

Marcin Szyndrowski
W piątek, 6 stycznia, w sali kina Przedwiośnie w Krotoszynie odbył się piękny występ zespołu Krotoszanie. Mieszkańcy tłumnie przybyli by obejrzeć występ zespołu. Zobacz zdjęcia!

Zespół powstał w listopadzie 2001 roku. Działa przy Krotoszyńskim Ośrodku Kultury. W zespole tańczy i śpiewa ponad 60 osób tworzących trzy grupy wiekowe. Na program artystyczny składają się tańce i przyśpiewki z okolic Krotoszyna, tańce i pieśni regionu wielkopolskiego, lubelskiego, kaszubskiego, tańce i śpiewy górali żywieckich oraz tańce narodowe. Tancerze występują w strojach krotoszyńskich, lubelskich, górali żywieckich, krakowskich i kaszubskich.

Zespół koncertuje na wszelkich imprezach: biesiadach, festynach, przeglądach folklorystycznych, uroczystościach szkolnych, miejskich, powiatowych. W roku 2002 i 2004 koncertował we francuskim Fontenay–le–Comte, w 2006 roku w Czechach. W 2007 roku brał udział w festiwalu "Roztańczona Europa" i "Sabałowych Bajaniach" w Bukowinie Tatrzańskiej. W maju 2008 roku reprezentował swoje miasto podczas wymiany kulturalnej w Brummen w Holandii, a w sierpniu 2008 roku w zaprzyjaźnionym z Krotoszynem miastem Bucak w Turcji. Od 28 sierpnia do 1 września zespół uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu w Szeged na Węgrzech. W sierpniu 2010 roku uczestniczyliśmy w Międzynarodowym Festiwalu Folkowym - Eurofolk Marcali na Wegrzech a także na Międzynarodowym Festiwalu Balkan Folkfest w Kiten w Bułgarii. W kwietniu 2011 roku zespół reprezentował Krotoszyn w niemieckim mieście partnerskim Dierdorf. W lipcu z kolei, "Krotoszanie" reprezentowali miasto w partnerskim mieście Fontenay-le-comte (Francja). W sierpniu 2011r. zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu w Hamburgu.

W czerwcu 2009 roku uczestniczył w warsztatach folklorystycznych pieśni i tańców górali żywieckich w Żywcu, natomiast w czerwcu 2010 roku w warsztatach folklorystycznych tańców kaszubskich w Kartuzach.
Na II i IV Prezentacjach Kultury Południowo – Zachodniej Wielkopolski – Gostyń 2002, Krotoszyn 2004, Opatówek 2006 otrzymał złote medale. Podczas Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej — Brzeziny 2006, 2010 otrzymał jedną z głównych nagród. Kierownikiem artystycznym, organizacyjnym, instruktorem i choreografem jest Arletta Polańska.

*****

Źródło: gloswielkopolski.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto