Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Naszą krotoszyńską policję czeka więcej nowych wyzwań bo przestępcy nie śpią

Marcin Szyndrowski
Łukasz Cichy
Komendant Policji w Krotoszynie Mariusz Jaśniak podczas przedstawiania raportu za 2017 rok pochylił się m.in nad bezpieczeństwem.

Warto zacząć od danych na temat struktury naszej policji. Okazuje się, że nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu krotoszyńskiego w ub. roku czuwało 128 funkcjonariuszy (w tym 16 w Koźminie Wlkp. i po ośmiu na posterunkach w Kobylinie i w Zdunach). Oprócz nich w policji pracuje również 21 pracowników cywilnych. – Nasi policjanci brali udział w wielu zdarzeniach na terenie całego powiatu o różnym nacechowaniu pod kątem wykroczeń i przestępstw. Było ich sporo, ale porównywalnie jak w roku poprzednim. Skuteczność w wielu obszarach była stuprocentowa co oczywiście nas cieszy i zostało docenione przez naszych przełożonych. Działamy również w wielu innych sferach, w tym profilaktycznej, gdzie odbywamy wiele spotkań z różnymi grupami społecznymi. Przynosi to oczekiwane rezultaty. Jesteśmy już społeczeństwem coraz bardziej świadomym różnych zagrożeń – mówił komendant.
Wiele miejsca poświęcono tzw. Krajowej Mapie Zagrożeń, która funkcjonuje od dłuższego czasu. Radni dopytywali, czy wszystkie zgłoszenia są sprawdzane przez policję. – Oczywiście, że tak. Choć zdarzają się fałszywe zgłoszenia. Policjanci tracą wtedy czas, a mogliby przecież w tym czasie być naprawdę potrzebni – mówił Mariusz Jaśniak podając za przykład żartobliwe zgłoszenie o wałęsających się psach na terenie... Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.
Komendant przedstawił ró-wnież akcje policji z ubiegłego roku, które zakończyły się zatrzymaniem sprawców m.in. włamywacza na stację paliw w Kobylinie czy też kradzież pieniędzy przez jedną z pracownic banku. – W obu przypadkach udało się sprawnie te tematy zamknąć – mówił. Dodawał jednak, że wciąż sporym problemem w powiecie jest walka z przestępcami, którzy nawet jeśli siedzą aktualnie w więzieniach to po wyjściu i tak wracają na przestępczą ścieżkę. – Dzisiejsza policja walczy niestety z fachowcami w swoim przestępczym fachu. Do kradzieży często dochodzi na tzw, „wkładkę”. Włamywacze często nie niszczą zamka. Kradną tylko pieniądze i biżuterię. Ktoś okradziony zauważa kradzież nawet kilka dni po włamaniu – mówił komendant.
Radny Dariusz Rozum dopytywał też m.in. o monitoring szkół w sprawie problemu z na-rkotykami, których w powiecie pojawiło się sporo. – W dzisiejszych czasach szkoły są świadome tego problemu i każdorazowo jeśli mają jakieś podejrzenia lub sytuacje związane z narkotykami informują nas o tym – odpowiadał Mariusz Jaśniak.
Podczas spotkania nie mogło również zabraknąć podziękowań za wkład w rozwój krotoszyńskiej jednostki. To dzięki bowiem m.in. powiatowi policja wzbogaciła się o nowe, nieoznakowane radiowozy, które mają zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. – Ubiegły rok był dla nas kolejnym rokiem pracy, którą policjanci wykonywali tak jak trzeba. Były momenty tragiczne, ale też momenty, które przyniosły wiele satysfakcji – kończył Mariusz Jaśniak.

(Źródło: TVN24)

center>

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto