Młodzicy UKS Piasta Krotoszyn wicemistrzami Wielkopolski [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W dniach 2-3 marca na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie rozgrywany był finał Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w piłce siatkowej. Zobaczcie zdjęcia z meczu finałowego pomiędzy UKS Piastem Krotoszyn i Enea Energetykiem Poznań.

O najwyższe triumfy grały zespoły: w dwóch grupach. W pierwszej mierzą się ekipy: Enea Energetyk Poznań, UKS Piątka Turek i IUKS Jedynka Poznań. W drugiej: UKS Piast Krotoszyn, UKS Szamotulanin Szamotuły i UKS 9 Leszno.

Nasz zespół pod wodzą Piotra Robakowskiego i Cezarego Grendy świetnie spisał się w sobotnich meczach i pewnie zameldował się w finale o pierwsze miejsce. Jego rywalem był zespół Enea Energetyk Poznań.

Zanim jednak doszło do walki o najwyższe cele o trzecie miejsce zagrała poznańska "jedynka" i ekipa z Szamotuł. Ten drugi zespół dość gładko poradził sobie z teamem z Poznania i zajął najniższe miejsce na podium.

Finał był bardzo emocjonujący. Pełna sala kibiców głośno dopingowała swoje drużyny. Pierwszy set to przysłowiowa gra punkt za punkt. Lepsi okazali się siatkarze z Energetyka. Ekipa Piasta jednak się zmobilizowała i drugi set wygrała. W tie-breaku ponownie górą okazali się jednak chłopcy z Energetyka wygrywając potyczkę 2:1.

Skład Piasta Krotoszyn:
Dawid Król (kapitan), Igor Tysiak (libero), Kasjan Gniazdowski, Mateusz Kaj (środek),Bartłomiej Ostój, Krystian Gmerek (przyjęcie) i Kacper Kaczmarek (atak), trenerzy: Piotr Robakowski i Cezary Grenda.