Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
arch. Towarzystwa Atletycznego "Rozum" w Krotoszynie
W niedzielę, 6 września w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w sumo. Do Krotoszyna zjechało ponad 100 zawodników z całego kraju.

Podczas zawodów Aleksandra Rozum, zawodniczka Towarzystwa Atletycznego "Rozum" w Krotoszynie zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek - 65 kg. Dodatkowo wywalczyła brązowy medal w kategorii open seniorek, złoty medal w kategorii 65 kg i open w kategorii wiekowej do 23 lat oraz srebrny medal w kategorii +80, a także II miejsce w kategorii do 21 lat +80 kg i III miejsce w kategorii open. Z kolei Lena Andrzejak zdobyła brązowy medal w kategorii seniorek 65 kg, brązowy medal w grupie wiekowej do 23 lat 65 kg i w grupie wiekowej do 23 lat.

Złoty medal zdobył również Michał Fabianowski w kategorii +115 kg grupy do 21 lat i srebrny medal w kategorii +115 kg w grupie wiekowej do 23 lat. Mateusz Konieczny zdobył brązowy medal w kategorii 77 kg w grupie seniorów. Mikołaj Mrowiński zdobył srebrny medal w kategorii 85 kg w grupie seniorskiej i brązowy medal w grupie młodzieżowej do 23 lat. Bartosz Maćkowiak wywalczył srebrny medal w kategorii 85 kg w grupie seniorskiej i brązowy medal w grupie seniorskiej.