Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard - Kielce 2017 szczęśliwe dla Weroniki Karwik [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
Ponad 100 osób przyjechało do Kielc na Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard. Impreza odbywała się w dniach od 29 kwietnia do 3 maja. Weronika Karwik z klubu UKS Bila Zduny sięgnęła tam po dwa medale i znalazła się w Kadrze Narodowej Juniorek

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: junior starszy i młodszy. Łącznie rozdanych zostało 13 kompletów medali. Najlepsi uzyskali awans do kadry narodowej oraz nominacje na mistrzostwa Europy – Holandia 2017. Zawody zaliczane były do systemu współzawodnictwa sportowego MSiT i PZBil.

Organizatorem zawodów byli: Polski Związek Bilardowy oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

W imprezie bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Karwik z klubu UKS Bila Zduny, która pod czujnym okiem trenerów: Ilony i Pawła Galeja powalczyła o podium. W grupie juniorek starszych Weronika została najlepszą zawodniczką. Wywalczyła złoty medal w 10 bil pokonując w finale Agnieszkę Kołecką (Akademia Bilardowa Rokietnica) i srebrny medal w 9 bil, gdzie uległa tylko Kindze Pietrzak.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla tej zawodniczki. Weronika bowiem znalazła się też w kadrze narodowej juniorów, a trener kadry- Piotr Kędzior ogłosił również pierwsze cztery nazwiska osób, które wyjadą na tegoroczne finały mistrzostw Europy do Holandii. Wśród nich jest również nasza zawodniczka.

W którym mieście jest najmniej kolizji i najszybciej się jeździ? Ranking miast przyjaznych dla kierowców

Źródło: TVN Turbo/x-news