Spotkanie odbędzie się w restauracji Chmielowa przy ul. Grzybowej 2 w Orpiszewie. Jest ono dedykowane zarówno rolnikom, jak i pozostałym mieszkańcom wsi.
Henryk Kowalczyk to od 2005 r. poseł na Sejm RP. W latach 2006-2007 był sekretarzem stanu w MInisterstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a w latach 2015-2018 był ministrem-członkiem Rady Ministrów. W latach 2018-2019 był ministrem środowiska. Od 26 października 2021 r. jest wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.
Spotkanie ma dotyczyć następujących tematów:
- wdrożenia nowej Wspólnej Polityki Rolnej na najbliższe 5 lat 2023- 2027 i Krajowe Plany Strategiczne - 270 mld złotych na polską Wieś;
- systemu płatności bezpośrednich i specjalnych programów wsparcia, dopłat do nawozów i rozwoju gospodarstw dla bezpieczeństwa żywnościowego.
- strategii od pola do stołu i strategii bioróżnorodności - szansa czy zagrożenie dla polskiego rolnika ?
- środków na rolnictwo w Polityce Spójności - jak wykorzystać 10 mld zł?
- rolnictwa finansowanego w Krajowym Planie Odbudowy
- inwestycji w drogi, infrastrukturę społeczną i techniczną.
- OZE - spółdzielnie energetyczne
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?