Międzynarodowe zawody zapaśnicze - Brno 2017 [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W weekend 24-25 czerwca zapaśnicy i zapaśniczki z sulmierzyckiego klubu UKS Olimpijczyk wzięli udział w dobrze obsadzonym turnieju zapaśniczym (styl wolny) w czeskiej miejscowości Brno.

Na międzynarodowy turniej trener Rafał Patalas powołał silną grupę zapaśników i zapaśniczek, zarówno dzieci, jak i juniorów i kadetów. W sumie do Czech zjechało osiem państw m.in. z Niemiec, Słowacji czy Węgier. Było zatem o co walczyć, bowiem turniej w Brnie od lat jest dość prestiżowym turniejem zapaśniczym w tych kategoriach wiekowych.
Walki odbywały się na trzech matach równocześnie i zgromadziły blisko trzystu zawodników. Wygrać mogli jednak najlepsi. Zapaśnicy z Sulmierzyc walczyli dzielnie i trzykrotnie stawali na podium. Srebrny medal w kat. 39 kg wywalczył Igor Orlikowski. Brązowe krążki wywalczyli z kolei: Mateusz Kowalski (kat. 67 kg) i Dominika Grobelna (kat. 57 kg). Inni zawodnicy walczyli dzielnie, ale na pudło się nie załapali. Kolejno zajęli miejsca: Tomasz Kowalski – 4. miejsce (kat. 69 kg), Szymon Gibasiewicz – 4. miejsce (kat. 35 kg), Nikola Kromarek – 8. miejsce (35 kg) i Kinga Gąsior – 8. miejsce (kat. 31 kg). – Jestem bardzo zadowolony z wyników. Niektórym mało brakowało żeby stanąć na podium. Gratuluję – mówi Rafał Patalas.

Źródło: dziennikzachodni.pl / x-news