Łukasz Mikołajczyk: To jest świetny przykład hipokryzji PSL-u [ZDJĘCIA + FILM]

Redakcja
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
W czwartek, 25 lipca na krotoszyńskim Rynku odbyła się konferencja prasowa Senatora RP Łukasza Mikołajczyka.

-Chcemy porozmawiać, zdać sprawozdania z pracy seenatorskiej i jednocześnie zapytać o to, co było dobre w tej kadencji, a co należało by zmienić i pomyśleć w kolejnej. Jesteśmy tym ugrupowaniem, które cechuje skuteczność i wiarygodność i realizujemy konsekwentnie program wyborczy i związku z tym chcemy też porozmawiać o nowych pomysłach - powiedział Senator RP Łukasz Mikołajczyk. Później podziękował swoim współpracownikom, asystentom i osobom, które na konferencję prasową przybyli. -Taka formuła. Biuro plenerowe. dziś nie każdy ma czas przyjść do biura senatora. Przypomnę, że w tej kadencji otworzyłem cztery biura. Podsumowując ją to mam wrażenie, że byłem częściej w powiecie krotoszyńskim, niż w każdym innym powiecie. To trzeba mocno zaznaczyć, tutaj też oczywiście było biuro, ale chcemy wyjść do ludzi w postaci takiego biura plenerowego i takie sprawozdania z pracy senatorskiej rozdać - tłumaczył parlamentarzysta.

Ponadto poruszył sprawy lokalne. -Złożyłem pismo do Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, pismo złożyłem również do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i do Regionalnego Inspektoratu Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, a sprawa jest dość kontrowersyjna i dotyczy wsi Kuklinów i tego z czym tutaj przyszli mieszkańcy. Troska o drugiego człowieka była, jest i będzie dla mnie priorytetowa. W pismach wyraziłem niepokojące sygnały, jakie do mnie docierają i zwróciłem się o podjęcie stosownych działań przez te służby, które wymieniłem, kontrolnych oraz nadzorczych ws. wybudowania w obrębie Kuklinowa, tj. gm. Kobylin, elektrowni wiatrowej KEW17. Mam pewne informacje, które mogą świadczyć o tym, że tam było wiele zaniedbań, w związku z tym uważam, że odpowiednie służby powinny to sprawdzić. Nie było też szerszych konsultacji społecznych. Tak na prawdę mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym. No i stąd, myślę, że trzeba administracyjnie sprawdzić, czy tam było wszystko poprawnie. W tej kwestii niebawem, co znaczy w te wakacje, na początku sierpnia pragnę rozmawiać ze starostą powiatu krotoszyńskiego i burmistrzem gminy Kobylin, wraz z prawnikiem, który też tą kwestią się zajmuje - mówił senator.

Kolejna kwestia, którą poruszył, dotyczyła nauczycieli, którzy niedawno wygrali z gminą proces. -Kwestia apelacji, którą złożył burmistrz od tego wyroku dotyczącego godzin ponadwymiarowych. Szanowni państwo, jest to świetny przykład hipokryzji PSL-u. Oto pan burmistrz wykazuje się tak dużą troską o nauczycieli, napisał nawet na portalu, że zwróci te pieniądze, nawet tym, którzy nie wystąpili z pozwem, czyli wszystkim tym, którym niesłusznie zabrano te pieniądze, bo oni muszą je otrzymać.To było dla mnie budujące. Super, na prawdę burmistrz zachował się z pełną klasą. Miało dojść do ugody, ta ugoda była zaproponowana i nagle burmistrz stwierdza, że "nie, żadnej ugody nie będzie, nauczyciele nie są ważni, składamy apelacje i nie będziemy im wypłacać środków, która są im należne". No hipokryzja tych ugrupowań, czyli PSL-u i Platformy Obywatelskiej zostaje w ten sposób obnażona, bo tutaj ogromna troska o nauczycieli i co się z nimi dzieje w reformie edukacji. To przecież PSL i platforma gwarantują wzrost wynagrodzeń, a tu nie chcą im wypłacić tego, co wypracowali co zarobili. Zobaczymy, czekamy na dalsze działania. Oczywiście mam świadomość, że to też wynika z braku środków do wypłacenia i jest to też jakaś gra na czas, ale jestem przekonany, że ci nauczyciele to wynagrodzenie, które im się należy, otrzymają .To będzie też takim dużym sukcesem mojej działalności senatorskiej, bo pewnie gdyby nie było wtedy interwencji, to nie byłoby dziś tematu tych wynagrodzeń, które nie zostały nauczycielom wypłacone, a powinny zostać - dodał senator RP.

Później poinformował, że udało mu się namówić Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, żeby do Krotoszyna trafił Naukobus, czyli mobilna wystawa z Centrum Nauki "Kopernik". -Już dziś mogę powiedzieć, że jeżeli się nic nadzwyczajnego nie wydarzy, to 13 sierpnia w Krotoszynie będzie Planetobus, czyli drugi z możliwych tutaj działań Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To wszystko dla mieszkańców najmłodszych, ale i tez tych najstarszych - dodał Łukasz Mikołajczyk.

Później parlamentarzysta odpowiedział na pytania dziennikarzy oraz jednego z mieszkańców, z którym długo dyskutował, co można zobaczyć na poniższym filmie.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kupa
A co tam oborowy ze Smołic łobi?
Dodaj ogłoszenie