Lekkoatletyczny mistrz Czesław Roszczak pokazał sportowy pazur

Paweł Krawulski
Niezwykle udane były dla Czesława Roszczaka Mistrzostwa Polski Mastersów Nie dość, że wywalczył aż 4 złote krążki, to jeszcze pobił 2 rekordy Polski i został najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

31 edycja mistrzostw kraju masters na stadionie odbywała się w dniach 25-27 czerwca 2021. Ich areną był Olsztyn. Na bieżni zaprezentowali się też dziennikarze i lekarze. Wystartowało zatem ponad 600 zawodniczek i zawodników. Wśród startujących znalazł się mieszkaniec Łagiewnik Czesław Roszczak, reprezentujący UKS „Olimpijczyk” Pogorzela. Dla niego start był szczególny. Otóż po raz pierwszy w życiu reprezentował nową kategorię M-80. Poza tym postawił na ambitny plan i start w czterech konkurencjach rzutowych.

Swoje zmagania rozpoczął już w piątek o godz.18 od rzutu dyskiem. Początek startów na Mistrzostwach był zadowalający ponieważ zostało odniesione zwycięstwo wynikiem 33,25 m co jest nowym rekordem Polski i zarazem nowym rekordem Mistrzostw Polski.

697 pkt

Drugi dzień zawodów to start łagiewniczanina rzucie oszczepem, gdzie zmierzył się z Mistrzem Polski kat. M75 Edwardem Krollem. -Oczywiście oszczep o wadze 400 gr. nie chciał lecieć- śmiał się zawodnik królowej sportu. W trzeciej kolejce udało się jednak zmobilizować. Doskonała technika pozwoliła posłać oszczep na odległość 27,45 m. Wynik ten oczywiście zapewnił zwycięstwo.

691 pkt

Trzeci dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, ponieważ rzut młotem zaplanowano na godz.8,30 dla kat. M 80+ -

Ponadto mam pretensje do sędziów. Rozpoczęli konkurs z półgodzinnym opóźnieniem-

zdradza mistrz. To wszystko negatywnie wpłynęło na wyniki. Oczywiście po tych perypetiach udało się wreszcie w czwartej kolejce uzyskać w miarę korzystną odległość.

808 pkt

Rywalizacja w ostatniej konkurencji odbyła się w godzinach popołudniowych w niezłym upale. Do tego Roszczak zmuszony był start w pchnięciu kulą poprzedzić długą rozgrzewką. Wszystko poszło zgodnie z planem i już w pierwszej kolejce wykonał poprawne pchnięcie. Po zmierzeniu okazało się że kula została wypchnięta na 13,06 m. Rezultat ten jest nowym rekordem Polski i rekordem Mistrzostw Polski. Warto dodać, iż jest to najlepszy w tym roku wynik na Świecie w kat. M 80.Wszystko to wystarczyło by wygrać konkurencję open i zostać najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Masters.