KS KROTOSZ: Udana inauguracja sezonu w Zimowym Biegu Trzech Jezior [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdobylak
Nasi biegacze przed startem w Zimowym Biegu Trzech Jezior
Nasi biegacze przed startem w Zimowym Biegu Trzech Jezior KS Krotosz
I miejsce Justyny Olejniczak w kategorii K20, I miejsce Sergiusza Sójki w kategorii M16, III miejsce Czesława Sienkiewicza w kategorii M60 i VI miejsce w drużynie – to najlepsze wyniki krotoszyńskich biegaczy w inaugurującym nowy sezon Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie w gnieźnieńskim, który odbył się w sobotę 9 lutego. Kolejny sezon biegowy został rozpoczęty w sposób bardzo udany, co zapowiada, że rok 2019 będzie pełen wrażeń, których dostarczą nasi zawodnicy.

Zawodami w Trzemesznie najstarszy i największy klub biegowy w Krotoszynie rozpoczął tegoroczny sezon. Trzemeszno to ośmiotysięczne miasto w powiecie gnieźnieńskim, na pograniczu województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Już po raz siedemnasty odbył się tam Zimowy Bieg Trzech Jezior, w którym wystartowała liczna reprezentacja krotoszyńskiego klubu KS Krotosz.
Jak co roku zawody rozgrywane były w malowniczych miejscach Nadleśnictwa Gołąbki. Na start zawodnicy byli przewożeni autokarami z Trzemeszna do lasu w Gołąbkach, gdzie znajdowały się zarówno start, jak i meta biegu. Pomimo niezbyt sprzyjającej, zimowej aury trasa była doskonale przygotowana, co dowodzi, że organizatorom zależało na bezpieczeństwie oraz dobrej zabawie uczestników.
Zawodnicy KS Krotosz, jak zwykle, doskonale reprezentowali miasto i powiat. Najszybszym biegaczem z naszego klubu był Artur Marek, który uzyskał czas 59:43, co dało mu 39. miejsce w kategorii open. Minutę później na metę dobiegł Karol Olejniczak, który z czasem 1:00:47 zajął 49. miejsce.
Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi przedstawiciele klubu – Sergiusz Sójka, z czasem 1:01:39 był 61. generalnie i zwyciężył w kategorii M16, 25 sekund po nim do mety dobiegł Kamil Konieczny, który był 63. Jak zwykle dobrze pobiegła Justyna Olejniczak, która linię mety przekroczyła jako 4. kobieta i z czasem 1:02:59 zwyciężyła w kategorii K20. Nie zawiódł także Czesław Sienkiewicz, który stanął na trzecim stopniu podium w kategorii M60, osiągając czas 1:06:21. W tym bardzo silnie obsadzonym biegu klub KS Krotosz zajął 6. miejsce drużynowo.
Wśród 737 osób, które ukończyły bieg, oprócz wyżej wymienionych krotoszyński klub reprezentowali: Karol Mroczkowski, Tomasz Knapik, Maciej Sobkowiak, Jacek Ratajski, Monika Sobkowiak, Wojciech Drozd, Krzysztof Kasprzak, Jan Jaruzel, Bogdan Parysek, Piotr Tyczyński, Joanna Olejniczak, Valery Maćkowiak, Paweł Błażutycz, Arkadiusz Karolczak.