Krzysztof Kubik wziął udział w ultramaratonie. Przejechał 1008 km non stop i zajął 8. miejsce! [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
arch. Krzysztofa Kubika
Bałtyk Bieszczady Tour 2020 - 1008km non stop. W tym najbardziej popularnym w Polsce Ultramaratonie wziął udział Krzysztof Kubik z Krotoszyna. Wziął w nim udział i zajął zaszczytne 8. miejsce, na ponad 300 osób, które wzięło w nim udział! Warto dodać, że kilkadziesiąt osób nie ukończyło tego maratonu.

Krzysztof Kubik przejechał ponad 1008 km, bo dokładnie 1022 km. Zajęło mu to 41 godzin i 36 minut, z czego sama jazda zajęła mu 37 godzin i 25 minut (reszta to postoje). Startem było Świnoujście, a metą Bieszczady, a dokładnie Ustrzyki Górne.

- Kolarze startowali co pięć minut w sześcioosobowych grupach. Grupy były ułożone zgodnie z rankingiem Pucharu Polski w Ultramaratonach - powiedział nam Krzysztof Kubik.

Krzysztof Kubik wystartował w sobotę, 22 sierpnia już w trzeciej grupie o godz. 7:10 z przeprawy promowej. - Od samego startu padał bardzo mocny deszcz, kolarze zmagali się więc nie tylko z długą trasą ale również trudnymi warunkami atmosferycznymi, dodatkowo wielu kolarzy „łapało defekty”, na szczęście mnie pech omijał. Jazda nocą przyniosła lekki oddech od deszczu, ale ten pojawił się już następnego dnia rano ponownie. Na dobre deszcz odpuścił za Sandomierzem w okolicach Łańcuta, a dla mnie było to już późne popołudnie - dodał Krzysztof Kubik.

Jadąc w grupie odjechał samotnie do mety ok. 180 km przed końcem i zwiększał przewagę nad kompanami, co dało mu przewagę nad nimi ponad 1,5 godzinną. Na metę dojechał już w poniedziałek, 24 sierpnia o godz. 00:46.

- Był to dopiero drugi mój start w BBT w życiu, nie można się więc równać z niektórymi doświadczonymi zawodnikami, którzy startowali tam już aż 12 razy. Z wyniku jestem bardzo zadowolony, czas sprzed dwóch lat poprawiłem o prawie cztery godziny. Na trasie czułem się wyśmienicie - zakończył Krzysztof Kubik.

Zderzenie aut na drodze Krotoszyn-Sulmierzyce. Dwie osoby tr...