Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krotoszyńskie dęby już rozdane (FOTY)

MAŁGORZATA KRUPA
Wyłonienie jednego laureata w każdej kategorii spośród wszystkich zgłoszonych osób nie było łatwe. Kapituła musiała jednak dokonać wyboru i ogłosić swój werdykt. Nagrody Starosty Krotoszyńskiego trafiły już do rąk tegorocznych laureatów.

W miniony piątek po raz kolejny powiększyło się grono laureatów nagrody starosty „Krotoszyński Dąb”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie, ogłoszono werdykt kapituły przyznającej tytuł za rok 2012.

Nagrodę przyznano w pięciu kategoriach: nauka i kultura, działalność gospodarcza, społeczna, sportowa i oświatowa. Podjęcie decyzji wcale nie było łatwe, bowiem każdy ze zgłoszonych kandydatów zasługiwał na uhonorowanie.

Polecamy: Starosta rozdał Krotoszyńskie Dęby FILM i ZDJĘCIA

Członkowie kapituły, złożonej z szerokiej reprezentacji samorządu powiatu krotoszyńskiego oraz lokalnych mediów, głosowali dwukrotnie – najpierw spośród wszystkich zgłoszonych osób wybrali po trzech nominowanych w każdej kategorii, a następnie z każdej trójki wyłonili laureata nagrody „Krotoszyński Dąb”.
– Dlaczego dąb? Dąb to symbol długowieczności, wytrwałości, przezwyciężania przeciwności losu.

Krotoszyński dąb to bogactwo tej ziemi, to Dąbrowy Krotoszyńskie, to tysiące hektarów pięknych drzew – dębów szypułkowych. To również promocja Ziemi Krotoszyńskiej – mam na myśli aukcje drewna dębowego organizowane tutaj od 1990 roku – mówił starosta Leszek Kulka.

– Każdego roku obawiamy się, czy nasza inicjatywa spotka się z należytym odzewem i każdego roku z wielką radością odnotowujemy wysyp kandydatów w każdej kategorii. To potwierdza tylko fakt, że mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego zauważają swoje otoczenie i potrafią docenić ludzi aktywnych, zaangażowanych, ludzi którzy realizują swoje pasje i swoje marzenia.

Po raz kolejny postanowiliśmy uhonorować te osoby czy instytucje wskazane przez mieszkańców powiatu. Osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego powiatu. Doceniliśmy bezcenny wkład w promowaniu sztuki oraz pielęgnowanie wartości dziedzictwa kulturowego, gospodarność, czy wielkopolską solidność.

W kategorii nauka i kultura nominowani zostali: Krotoszyński Chór Kameralny, Paweł Płócienniczak oraz trzyosobowy zespół: Michał Pietrowski, Edward Jokiel i Antoni Korsak. Nagrodę otrzymali trzej historycy.
W kategorii działalność gospodarcza nominację przyznano: Stanisławowi Paterkowi, Fabryce Podłóg Biadki i firmie Gabi-Plast. W tej kategorii starosta uhonorował Gabrielę i Grzegorza Kośmidrów, właścicieli Gabi-Plastu.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Informacji Krotoszyńskich (19 lutego).


Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto