Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krotoszyński Festiwal Ognia. Sprawdź co będzie się działo!

Marcin Szyndrowski
Plakat promocyjny
Coraz mniej czasu pozostało do Festiwalu Ognia, który odbędzie się w Krotoszynie w dniach 23-24 września.

Program imprezy zapowiada się bardzo ciekawie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

PIĄTEK, 23 WRZEŚNIA
20:00 – występ Teatru Ognia INFERNAL z Krotoszyna z nowym ciekawym przedstawieniem w klimacie lat 20tych ubiegłego wieku. Atrakcją będzie żywiołowa muzyka i ogromna dawka środków pirotechnicznych. Warto przyjść i i poczuć klimat festiwalowych występów.

SOBOTA, 24 WRZEŚNIA
14.00 - oficjalne rozpoczęcie festiwalu
pierwsze spacery i akrobacje linoskoczków na linie rozpiętej pomiędzy ratuszem a kamienicami,
Rozpoczęcie działania stoisk:

SLACKLINE - do godz. 18.00
Tutaj najmłodsi będą mieli okazję nauki trudnej sztuki chodzenia po linie. Instruktorami będą doświadczeni slacklinerzy skupieni wokół warszawskiego środowiska "dwa drzewa".

MALOWANIE twarzy na stoisku Stowarzyszenia Twoja Alternatywa - do godz. 18.00

14.30 - Rozpoczęcie zajęć z poweriser do godz. 17:30
Niesamowita ekipa młodych ludzi pasjonujących się ekstremalną formą aktywności, jaką są skoki na poweriserach. To najnowsze technologicznie szczudła do skakania. Można na nich osiągać prędkość do 30 km/h, robić 3 metrowe kroki i wyskoczyć na 2 metry w górę. Na naszym rynku do godziny 17.30 wszyscy odważni mogą spróbować swych sił na tych dających niezwykłą wolność, oryginalnych sprzętach. Natomiast o godz. 18.30, czyli tuż przed festiwalową galą nasi eksperci pokażą na co ich stać wykonując pokaz ewolucji powietrznych.

15.00 - rozpoczęcie ANIMACJE CYRKOWE do godz. 18.00
Oryginalna forma spędzania czasu dla najmłodszych. Nasi cyrkowcy pokażą cierpliwym jak zsynchronizować obie półkule mózgu, aby osiągnąć pożądany efekt - utrzymania 3 piłeczek w powietrzu. Świat żonglerki stoi otworem, zachęcamy każdego aby spróbował swych sił. Być może w niejednym z Was narodzi się nowa pasja?

16.00 - drugie przejście po linie pomiędzy ratuszem a kamienicami
Początek zajęć kuglarskich Rozpoczęcie zajęć kuglarskich, będzie okazja pobawić się sprzętem teatralnym takim jak kije ogniowe, hula hop, poi i innymi cudami, które wydają się niezwykle łatwe w obsłudze. Dla najodważniejszych będzie okazja aby zabrać w swoje ręce płonący kij lub sam ogień. Zajęcia poprowadzą artyści z grupy Infernal.

17.00 - pokaz niespodzianka
Krystian Minda, znany w całej Polsce artysta ekstremalny, wspiera nasz festiwal już od pierwszej jego edycji. Podczas wieczornej gali na scenie będzie można zobaczyć jego najbardziej niebezpieczny i mrożący krew w żyłach występ. Ale Krystian obiecał nam coś więcej, dlatego zapraszamy wszystkich na występ niespodziankę!

18.00 trzecie przejście po linie pomiędzy ratuszem a kamienicami

18.30 - pokaz akrobacji ekstremalnych POWERISER

18.45 - rozgrzewka przed galą ognia - pokaz połykania ognia w wykonaniu Marcina Sokalskiego, artysty o wielu talentach, fotograf, filmowiec, w końcu członek wywodzącej się z Krotoszyna grupy FLOW FIRESHOW.

19.00 - początek największej gali ogniowej w Polsce. Na scenie wystąpią 3 grupy z Czech, Litwy i Ukrainy. Ich pokazy to połączenie ognia, pirotechniki oraz innych efektów specjalnych. Dodatkowo, naszą galę uświetnią występy artystów znanych z MAM TALENT - fakira ekstremalnego Krystiana Mindy oraz Juliana Waglewskiego, który opanował sztukę tańca w kole.

Goście naszego festiwalu będą mieli niepowtarzalną okazję wcielić się w rolę jurorów. To bowiem oni swoim aplauzem wskażą zwycięzcę festiwalu. Jednym słowem rozdamy w Krotoszynie najbardziej prestiżową nagrodę - nagrodę publiczności.Na zakończenie organizatorzy zaplanowali pokaz, który będzie swojego rodzaju "wisienką na torcie". Będzie to pierwszy w Krotoszynie, ogromny i niepowtarzalny pokaz laserów. Więc warto zostać z nami do samego końca.

*****
Ponad 80 lat po ukazaniu się książki Arkadego Fiedlera losy pilotów z dywizjonu 303 zostaną przeniesione na duży ekran. Dzieje lotników walczących w słynnej bitwie o Anglię obejrzymy w drugiej połowie przyszłego roku. Na planie filmu byli dziennikarze AIP. Zdjęcia do filmu Wiesława Saniewskiego i Denisa Delicia rozpoczęły się w ubiegłym miesiącu i prawdopodobnie zakończą się w lipcu 2017 roku. Część zdjęć kręcona była w podwarszawskich Oborach. Na palnie filmu obecni byli dziennikarze Agencji Informacyjnej Polska Press, którzy rozmawiali z aktorami i ekipą filmową. Do tej pory pełny skład „Dywizjonu 303” owiany była tajemnicą. Wiadomo było, że zagra w nim Maciej Zakościelny, który wcieli się w rolę Jana „Donalda” Zumbacha, którego wojna zastaje w sanatorium. Wraca w nim do zdrowia po brawurowym, lecz twardym lądowaniu. Tam zastaje go II wojna światowa, która zmusza pilota do ewakuacji z kraju. - Wszyscy gramy postacie prawdziwe, aczkolwiek niektóre sytuacje są trochę zmyślone ze względu na wymogi scenariusza, ale w 80 procentach historie są prawdziwe – mówił Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Maciej Zakościelny. O tym, że w rolę Witolda Urbanowicza wcieli się znany m.in. z roli papieża Jana Pawła II Piotr Adamczyk także było od jakiegoś czasu wiadomo. Jego bohater także zmuszony jest do emigracji. Razem z Zumbachą przedostaną się do Wielkiej Brytanii, by w eskadrach Royal Air Force kontynuować walkę z okupantem. To właśnie męstwo tych dwóch pilotów zwróciło uwagę brytyjskich dowódców i przyczyniło się do utworzenia elitarnej jednostki myśliwskiej, złożonej głównie z polskich lotników – Dywizjonu 303. - To jest film na który czeka wiele osób. Legenda naszych lotników zasługuje na bardzo dobry film – mówił AIP Piotr Admaczyk. - Mamy prawdziwe samoloty, mamy autentyczne mundury, ale najważniejsze dla nas aktorów są relacje między postaciami. Mam wrażenie, że pseudonim Urbanowicza – ,,Kobra" – bardzo odzwierciedlał jego charakter lotnika. Zawsze mówił, że myśliwiec powinien być błyskawiczny i przemyślany. Jego samolot nie został nawet ani razu zadraśnięty, a miał bardzo dużo zestrzeleń – dodał. Poza Adamczykiem i Zakościelnym w filmie zobaczymy m.in. Antoniego Królikowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Jana Wieczorkowskiego i Michała Marczewskiego. Film ma być wyświetlany zarówno w wersji polskiej, jaki i angielskiej. Dywizjon 303 był jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II Wojny Światowej. Podczas Bitwy o Anglię zaliczono mu 126 pewnych zestrzeleń – najwięcej spośród dywizjonów myśliwskich, biorących udział w potyczkach. Opisująca losy Dywizjonu 303 książka Arkadego Fiedlera po raz pierwszy ukazała się w Polsce w 1942 roku. Do dziś wyszło jej 30 krajowych wydań oraz liczne zagraniczne tłumaczenia, m.in. w języku: angielskim, francuskim, portugalskim, holenderskim, a nawet języku niemieckim. Polski film, który powstaje m.in. na podstawie książki Fiedlera będzie wyświetlany po polsku i po angielsku.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto